NBA

Giričekova najbolja utakmica sezone, Kukoč se vratio nakon ozljede

četvrtak, 6.1.2005. 11:06

HRVATSKI košarkaški reprezentativac Gordan Giriček odigrao je protiv Philadelphije najbolju utakmicu ove sezone. No, njegova momčad Utah Jazz doživjela je deseti poraz u posljednjih 11 susreta.

Giriček je za 31 minutu upisao 18 koševa (šut 7-12), 6 skokova i 4 asistencije. Prije ovog susreta najbolji pucački učinak mu je bio 15 poena.

Gosti iz Philadelphije odlično su ušli u utakmicu, te su prvu četvrtinu okončali sa 18 koševa viška (39-21). Domaćini su se uspjeli vratiti u drugoj i trećoj četvrtini i devet minuta prije kraja susreta imali su samo poen zaostatka (79-80).

Na žalost Jazzera to je bilo najbliže što su se primaknuli Sixersima, koji su na kraju slavili sa 106-99. U posljednoj četvrtini gosti su čak 18 puta bili na crti za slobodna bacanja, budući da su domaćini vrlo rano ušli u bonus. Od 18 pokušaja Sixersi su 16 puta bili precizni.

Najazaslužniji za pobjedu Philadelphije je Kenny Thomas, koji je 18 od svojih 30 poena ubacio u prvoj četvrtini. Iverson je dodao 23 poena i 9 asistencija

Kod Utaha najbolji su bili Carlos Boozer sa 24 poena i 10 skokova, te Matt Harpring sa 23 koša.

Najstariji hrvatski košarkaš u NBA ligi 36-godišnji Toni Kukoč napokon se oporavio od ozljede kuka, te je odigrao prvu utakmicu nakon duge pauze. U 24 minute postigao je 2 koša i 2 skoka, a njegov Milwaukee je na domaćem terenu pobijedio New Jersey Netse 97-74. Domaćini su se odvojili u drugoj četvrtini, kada su serijom 16-2 došli do vodstva 38-23. U jedom trenutku Bucksi su imali i 26 koševa prednosti.

Najefikasniji kod Milwaukeeja bili su Joe Smith i Mike James sa po 17 poena, a Netse je predvodio Jabari Smith sa 19 koševa. Zoran Planinić, koji je slomio ruku, još se nije vratio u momčad Netsa.

Shaquille ONeal je ubilježio 33 koša i 18 skokova za pobjedu Miamija protiv New Yorka 102-94. Najbolji strijelac Njujorčana, koji još nisu upisali pobjedu u novoj godini, bio je Stephon Marbury sa 28 poena.

Najbolja momčad dosadašnjeg dijela sezone Phoenix Sunsi dobili su u gostima Houston Rocketse 108-98. Šestorica igrača Phoenixa imali su dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Shawn Marion sa 22 koša.

Tracy McGrady ubacio je 24 poena za Houston, dok je kinski centar Yao Ming upisao 14 koševa i 10 skokova.

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 97:74
(Kukoč je za 24 minute upisao 2 koša i 2 skoka/Planinić je na listi ozlijeđenih)
New Orleans Hornets - Chicago Bulls 89:95
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 118:104
Houston Rockets - Phoenix Suns 98:108
Utah Jazz - Philadelphia 76ers 99:106
(Giriček je za 31 minutu postigao 18 koševa, 6 skokova, 4 asistencije)
Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 102:98