Golijada u londonskom derbiju: Tottenham s pet golova potopio Chelsea

• Tottenham - Chelsea 5:3
  • Chelsea i Manchester City izjednačeni na vrhu
Piše: I.G.
četvrtak, 1.1.2015. 20:32

FANTASTIČNIM londonskim derbijem zaključen je prvi dan nogometne 2015. godine. Tottenham je senzacionalno porazio Chelsea sa čak 5:3.

> Lovren s klupe gledao kako Liverpool ispušta 2:0, težak poraz Arsenala

> Sjajno otvaranje godine: Jelavić zabio Evertonu!

> United i Stoke remijem otvorili 2015.

Momčad Josea Mourinha i dalje je vodeća momčad Premiershipa, no Manchester City nakon današnje pobjede ima jednakih 46 bodova kao i Chelsea.

Diego Costa zabio je za vodstvo gostiju u 18. minuti, no do poluvremena su "Spursi" preokrenuli s tri pogotka u petnaest minuta. Kane je u 30. izjednačio, Danny Rose u 44. zabio za 2:1 domaćih, a Townsend u sudačkoj nadoknadi iz penala donio Tottenhamu 3:1.

Sedam minuta nakon odmora Kane je šokirao četvrtim golom, a Eden Hazard u 61. pobudio nadu u Chelseajev spas. Nadali su se "Plavi" sve do 78. minute kada je Kane namjestio Chadliju za 5:2, a John Terry u 87. potpisao osmi gol na utakmici.

Bila je ovo najgora utakmica Chelseaja otkako ga vodi Mourinho, a pod portugalskim stručnjakom nikada nije primio više od tri gola.