RUKOMET

Goluža nakon petog uzastopnog poraza u Ligi prvaka: Još uvijek je sve u našim rukama

• "Još uvijek je sve u našim rukama", smatra Goluža
Piše: Media servis
nedjelja, 2.12.2012. 13:21

NOVI poraz rukometaša CO Zagreba u Ligi prvaka. Igrači Slavka Goluže izgubili su na gostovanju kod Pick Szegeda 26:24 i upisali peti poraz u sedam kola.

Užarena atmosfera s tribina utjecala je na moje igrače, ustvrdio je Goluža.

"Utjecalo je. Mislim, jedno je igrati kod kuće, a jedno je igrati u gostima u ovakvoj atmosferi. Mnoge su momčadi ovdje padale, pao je Veszprem zadnji put prije nekoliko dana sa nekih sedam do osam pogodaka, čak je bilo i deset. Međutim, sve pohvale mojim igračima. Bilo je dosta pozitivnih stvari, ipak smo ih u drugom poluvremenu pobijedili s tri pogotka. Prema tome, nije lako igrati u Szegedu u takvoj jednoj atmosferi, ali nismo igrali baš najbolje", rekao je Goluža.

Trener Zagreba ključnim za poraz drži slab ulaz u utakmicu, kada je domaća momčad stvorila solidnu zalihu i na odmor otišla sa plus šest (16:10), što je bilo teško za nadoknaditi u nastavku.

"Prvo poluvrijeme mislim da smo malo podlegli toj atmosferi, nismo igrali onako kako smo se dogovorili. Nismo bili gusti u obrani, nismo bili agresivni, primili smo dosta pogodaka s neke distance gdje smo trebali napraviti faul. Sve smo negdje bili nekako na pola puta. Onda smo kod 4-4 imali tri polukontre gdje nismo uspjeli dati taj lagani pogodak. U napadu nismo igrali kako smo se dogovorili. Nekako smo grizli šanse na milimetar, nismo imali strpljenja. Svaki put kad smo imali malo više strpljenja, došli smo do pogotka. U drugom poluvremenu promijenili smo obranu, bili smo puno agresivniji i sigurno smo iskoristili puno bolju i agresivniju igru 6-0 i onda smo došli u realizaciju sa tri do četiri kontre, vratili smo se u život, ono što se kaže. U napadu smo igrali puno strpljivije i pametnije i šteta, dvije tehničke lopte kad smo ih stizali i oni su se tu ponovno vratili u život", istaknuo je trener Zagreba.

Ipak, hrvatski prvak i dalje ima realne izglede za željeni plasman u Top 16, jer je bolji u međusobnom omjeru s Mađarima. U Zagrebu je naime, bilo plus tri za Golužinu momčad.

"Uspjeli smo na kraju izgubiti dva pogotka, pa ajmo reći, ako dođemo u egal s bodovima, mi smo u većoj prednosti nego Szeged. Prema tome, Szeged do kraja mora sve pobijediti. Mi samo imamo pobijediti dvije utakmice kod kuće", kazao je Goluža.

Zagrebašima su ostale još tri utakmice u skupini - u Areni će ugostiti Dinamo iz Minska i Schaffhausen, dok gostuju kod Barcelone.