Goodyear liga: Mravi porazom skončali na 11. mjestu

nedjelja, 21.3.2004. 01:08

KOŠARKAŠI Zagreba nisu uspjeli uzvratiti Geoplin Slovanu za poraz u Trnskom. iako su pet minuta prije kraja bili na dobrom putu, ipak su u završnici susreta posustali i izgubili rezultatom 89:76 (25:21, 19:20, 20:22, 25:13). Ovom pobjedom Slovan je pretekao Zagreb u konačnom poretku.

Mravi su ovosezonski nastup u Goodyear ligi završili na jedanaestom mjestu s devet pobjeda i sedamnaest poraza.

Slovan je tijekom većeg dijela utakmice držao rezultatsku prednost, Mravi su bili u ulozi lovca, povremeno su uspijevali dostići vodstvo domaće momčadi, međutim, nisu imali dovoljno koncentracije da  konkretiziraju svoje ambicije. Ključ pobjede momčadi koju vodi Ivan Sunara bio je u napadačkom skoku. U svim ostalim elementima, Zagreb je bio ravnopravan, pa čak i bolji od Slovenaca. Ali napadački skok (11:2 u korist Slovana), presudio je večerašnjeg pobjednika.

Čak devet drugih napada najčešće je rezultiralo poenima domaćih, Mravi takve prigode nisu imali. U utakmici u kojoj Piplović za 22 minute ostane samo na jednom skoku, bez poena, i sa četiri brze osobne greške, Zagreb, s reduciranim sastavom zbog ozljeda, teško je mogao do bodova. Slovan je imao 'figuru viška', više raspoloženih igrača koji su ravnopravno podijelili odgovornost u igri. Zagreb se oslanjao u početku na koševe Krunića i Joška Garme, kasnije su im se priključila i braća Tomas, ali ostali su bili previše rezervirani.

Prve tri četvrtine Zagreb se 'iscrpljivao' u stalnom lovu za minimalnim vodstvom domaćih koje nije prelazilo osam poena razlike. U zadnjih deset minuta mravi su ušli sa samo poenom minusa (64:63) i nadali smo se da će napokon, ne samo u ovoj utakmici, već i u čitavoj sezoni, i njih pomaziti zračak sreće. Nažalost, uspjeli su tek nakratko povesti (71:72 u 34. minuti), nakon čega su potpuno potonuli. Ivan Tomas je napravio dva brza faula, izgubljeno je nekoliko lopti u nizu i kola su se razbila na nizbrdici.

U 'redukciji materijala', Slovan je iskoristio svoju brojčanu nadmoć u raspoloženim pojedincima i serijom 12:0 došao do pobjede kojom su pretekli Mrave u konačnom poretku. Rasplet u ovom dijelu ljestvice išao je na ruku Splićanima koji su pobjedom nad Zadrom osvojili deveto mjesto, Slovan je zbog dvije pobjede u međusobnim susretima deseti, a Zagreb jedanaesti. Iza nas ostale su momčadi Banjalučke pivare i Širokog sa po osam i Lovćena sa samo pet pobjeda.

Nadamo se da je konačno došao kraj seriji nedaća s kojima se pokušavala nositi naša momčad u ovosezonskoj Goodyear ligi. Ozljede, problemi s centrima, bolesti… nisu zaobilazile Trnsko u proteklih pet, šest mjeseci. Na koncu Mravi su natjecanje okončali sa čak tri teže ozlijeđena igrača, još uvijek bez trajnog rješenja na poziciji 'petice'. Razbolio se čak i trener Joško Pulja. Valjda će biti bolje sreće u predstojećem razigravanju za prvaka Hrvatske. Slijedeće subote otvara se nova stranica, počinje domaće prvenstvo u kojem Mravi traže put prema prve tri pozicije koje jamče sudjelovanje u Goodyear ligi i slijedeće sezone.