HNL

Hajduk na krilima Drage Gabrića savladao Varaždince

subota, 17.3.2007. 18:15

HAJDUK je pred nešto više od tri tisuće gledatelja na Poljudu, teže no što to na prvi pogled izgleda, savladao sa 2:0 razigrane i poletne Varaždince.

U prvom poluvremenu Hajduk je vrlo loše igrao gotovo bez ideje, zbog čega je i dobio salve zvižduka na poluvremenu. Pogreška trenera Zorana Vulića bila je u tome što je najavljivanog Dragu Gabrića ostavio na klupi, a priliku dao Goranu Rubilu. Nakon što je Gabrić ušao u nastavku, igra Hajduka živnula je, što je Varaždince na kraju i dovelo u podređen položaj.

Asistencijom i pogotkom u sučevoj nadoknadi mladi Splićanin zaokružio je vrlo dojmljiv nastup, koji mnogo obećava u budućnosti. Gabrić se pokazao kao pravi motor ove momčadi i Vulić će ga morati počet više koristiti ukoliko želi bolje rezultate.

Opet gol nije zabio Rukavina, ali je zato u jednom trenutku spasio vrata Vlade Balića, dok je dobro formu opet pokazao osporavani Tomislav Bušić, koji je najefikasniji Hajdukov igrač u nastavku prvenstva.

Varteks je u prvoj minuti sudačke nadoknade imao slobodan udarac na samom rubu šesnaesterca. Iako je Šafarić dobro pucao, Rukavina je spasio gol, nakon čega je iz kontre Gabrić postavio konačan rezultat.

Hajduk - Varteks 2:0

Tijek utakmice

Prvo poluvrijeme:

Oko tri tisuće gledatelja u prvih 20 minuta nije vidjelo baš ništa. Velika zvijezda prijelaznog roka, Ante Rukavina sjedi na klupi, a mjesto u momčadi zauzeo je Jelavić.

U 22. minuti ubačaj Jelavića sa desne strane, no Musa je prekratak i ne stiže do lopte. Usljedila je opasna kontra Varaždinaca, no kod situacije dva na jedan, velika greška gostiju iz Varaždina, koji u mat situaciji pogrešnim dodavanjem, ulaze u zaleđe.

U 32. minuti odlična prilika za Hajduk, kada je Jelavić sa samo pet metara promašio cijeli gol. Nakon kornera Šafarića, par minuta kasnije Baliću ispada lopta, no, Varaždinci ne uspijevaju ugurati loptu u gol.

Pet minuta kasnije, poslije kornera Muse, dva puta puca Buljat, jednom glavom, jednom nogom, ali oba puta brani mladi vratar Varteksa Bešenčić.

Nakon prvih 45 minuta u Splitu, koncertom zvižduka s tribina Poljuda Splićani su ispraćeni u svlačionicu.

Drugo poluvrijeme:

Umjesto Gorana Rubila, drugo poluvrijeme šansu dobiva mladi Drago Gabrić. U 59. minuti na ubačaj Hrgovića puca glavom upravo Gabrić, ali nije bio precizan.

Nakon što je ušao Ante Rukavina, ubrzo se našao u prilici,no, u situaciji jedan na jedan s mladim vratarom Varteksa, bolje se snalazi Varaždinac.

U 60. minuti Drago Gabrić upućuje centaršut sa lijeve strane u kazneni prostor, a Tomislav Bušić sa nekih sedam metara zabija za vodstvo Hajduka.

Bušić se razigrao nakon postignutog gola i sve češće prijeti vrataru Bešenčiću.

U 74. minuti Šafarić iz velike daljine prijeti iz slobodnog udarca, naon čega iz velike gužve u kaznenom prostoru kao pobjednik izlazi vratar Hajduka Vlade Balić.

U posljednoj minuti velika šansa za Varteks. Slobodan udarac za Šafarića sa samo 16 metara. Dobar udarac omalenog Varaždinca, međutim gol Hajduka spašava Ante Rukavina.

U kontranapadu koji je uslijedio mladi Drago Gabrić stavio je, kako se kaže, točku na i, lijepim pogotkom, kojim si je osigurao epitet igrača utakmice.

Hajduk: Balić, Živković, Hrgović, Gal, Buljat, Rubil, Damjanović, Musa, Bušić, Jelavić, Bartolović
Varteks: Bešenčić, Ivančić, Vukman, Ipša, Mujanović, Brezovec, Hrman, Melnjak, Šafarić, Semler, Kardum