Hajduk odigrao najbolje poluvrijeme na pripremama, ali nije uspio svladati Lech

HAJDUK u Turskoj protiv Lecha remizirao u četvrtoj pripremnoj utakmici. Završilo je 1:1. Bijeli su u 24. minuti poveli preko Marina Ljubičića, a konačni rezultat postavio je Stilić u 56 iz penala. Splićani su u prvom dijelu pokazali najbolju igru na pripremama do sad, ali im to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Splićani su dobro otvorili utakmicu, u prvih 25 minuta Tomasov i Ahmad Sharbini zagrijali su Burića, vratara Lecha. Bolju igru Splićani su okrunili u 25. minuti nakon lijepe akcije Marina Ljubičića i Režića. Ljubičić je dobro proigrao Antu Režića koji mu vraća loptu, a Ljubičić pogađa za 1:0!

Hajduk se nakon postignutog gola nije povukao, već je išao po drugi pogodak. U 28. minuti pokušao je Oremuš, a u 34. Tomasov, no vratar Lecha je skinuo oba udarca. Burić je u prvom dijelu bio najbolji igrač poljske momčadi i zahvaljujući njemu je bilo samo 1:0. Radi se o BiH vrataru koji je stigao iz Čelika. Veliku priliku na kraju poluvremena imao je Oremuš koji je pogodio stativu i tako se na odmor otišlo s vodstvom Hajduka od 1:0. Bilo je to bez sumnje najbolje poluvrijeme Hajduka u Turskoj.

U drugom dijelu - druga priča. U 55. minuti Jonjić je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu i sudac je pokazao na bijelu točku. Stilić je s 11 metara prevario Kalinića (ušao na poluvremenu umjesto Subašića) i zabio za izjednačenje. Igra se zadnjih pola sata sasvim razvodnila, usporila. Vučević je sasvim promijenio sastav, ušali su Anas, M. Barišić, Bašić, Džoni i Milić umjesto Režića, Ahmada, M. Ljubičića i J. Barišića.. Do kraja susreta Kalinić je skinuo jedan udarac Poljacima, na drugoj strani je dva puta solo pokušao Anas Sharbini, ali nije bio uspješan.

Hajduk je odigrao jako dobru utakmicu, pogotovo u prvom dijelu, iako je zaigrao bez petorice hrvatskih U-21 reprezentativaca, Vukušića, Trebotića, Sačera, Andrijaševića i Jozinovića, dok je Anas Sharbini ušao u igru tek u nastavku. Vrlo dobar dojam ostavio je Mario Tičinović.

Hajduk je igrao u sljedećem sastavu: Subašić – Oremuš, Jonjić, J. Buljat, J. Barišić – K. Ljubičić, M. Ljubičić – Režić, Tomasov, Tičinović – Ah. Aharbini. (još su igrali: An. Sharbini, M. Barišić, Kalinić, Džoni, Milić, Bašić).

Spomenimo da je utakmicu u Antalyi pratio Dinamov dvojac Vahid Halilhodžić i Zoran Mamić.