HNL

Hajduk opet uvjerljiv protiv Dinama

nedjelja, 11.5.2003. 18:58

AKO JE istina da je Hajduku slađe pobijediti Dinamo nego osvojiti prvenstvo, Splićani ovu sezonu mogu smatrati megauspješnom. U četiri međusobna dvoboja Hajduk je pobijedio 3 puta.

Danas je Hajduk slavio 4:1 i dokazao da je ove sezone, bez obzira na sve, bolja momčad. Uz to, teško može biti slučajno da je strateg Splićana Vulić još jednom taktički nadjačao Ćiru Blaževića.

Neshvatljivo je bilo ponašanje splitske publike, koja je konstantnim bacanjem baklji i krumpira(!) na teren, ometala i više puta prekidala utakmicu, te je idiotskim ponašanjem dovela na granicu regularnosti, i to u situaciji kad je Hajduk već vodio 4:1.

U prvom poluvremenu Dinamo je bio bolja momčad, i prvi je došao do vodstva golom Marića. Hajduk je izjednačio i na poluvrijeme se otišlo s 1:1. S tim rezultatom, s obzirom na broj prilika plavih, sigurno su zadovoljniji bili domaćini.

Utakmica je bila riješena nakon prvih deset minuta nastavka, kad je Hajduk sjajnim pogocima Računice, Andrića i Đolonge došao do nedostižnih 4:1.

Nažalost po Hajduk i hrvatski nogomet, ova sjajna momčad koja bi mogla predstavljati nešto i u Europi, raspast će se već na ljeto. Isto vrijedi i za, danas slabiji, Dinamo.

Izjave

Vulić: "Dobiti ovakvog trenera tri puta, možda takvu priliku više nikad neću imati. Moram priznati da je Dinamo u prvom poluvremenu bio bolja momčad, no u drugom smo sve riješili. Mi smo titulu izgubili prvenstveno u Kranjčevićevoj. Ostalo nam je malo zadovoljstvo što smo tri puta pobijedili Dinamo, no to ništa ne znači. Ovom pobjedom za Hajduk je prvenstvo riješeno i okrećemo se kupu."

Blažević: "Možemo se tiješiti da je Dinamo u prvom poluvremenu mogao zabiti više golova. No, ne treba bacati nikakvu sjenu na ovakvu sjajnu pobjedu Hajduka, na kojoj im čestitam. Hajduk je imao furiozan početak drugog poluvremena, i sve je bilo riješeno."

Najzanimljiviji trenuci

90+2 Danas najbolji igrač Dinama, Silvio Marić isključen je nakon drugog žutog kartona.

75 Jurić dobro puca prema golu Pletikose koji boksa loptu u vratnicu, odakle se lopta odbija u korner. Mujčin izvodi korner, dok ga bacanjem predmeta ometaju navijači Hajduka.

72 Baklje još jednom lete u teren i utakmica se ponovno prekida. Nogometaši Dinama se bune, smatraju da utakmica u ovakvim uvjetima nije regularna.

71 Bule se nalazi sam pred Butinom, no šalje loptu u noge vrataru Dinama.

60 Ponovno baklje lete u teren, no ovog puta dim se zadržava nad terenom i utakmica se ponovno prekida.

55 Nakon centaršuta Rapaića s lijeva lopta dolazi na glavu Đolonge, koji s osam metara šalje još jednu loptu u gol Butine.

48 Nakon prekršaja Agića na rubu šesnaesterca Rapaić i Računica pripremaju se izvesti udarac. Rapaić hvata zalet, no puca Računica nisku loptu direktno u mrežu Dinama, neobranjivo za Butinu.

47 Nakon centaršuta Rapaića iz slobodnog udarca, s dvadesetak metara iskosa lopta dolazi na glavu Andrića koji s metar-dva pogađa gol Butine i dovodi Hajduk u vodstvo.

46 Mujčin zamijenio Mitua

45 Mitu se probija s desne strane, dolazi u razinu šesnaesterca no loše ubacuje u sredinu i poklanja loptu Hajduku.

41 Srna s desna nakon kraćeg razmišljanja pametno i precizno ubacuje loptu Računici, koji matira Butinu.

35 Računica dobro puca na gol Dinama, no Butina je koncentriran.

32 Nakon snažnog udarca Sedloskog lopta se odbila od noge igrača Hajduka do Marića koji se našao sam pred vratima Pletikose. Marić pogađa za vodstvo Dinama.

20 S istoka, gdje su Hajdukovi navijači, na teren je bačeno nekoliko baklji i krumpira(!), a utakmica je privremeno prekinuta. Igrači, na sreću, nisu pogođeni, no pogođen je kamerman HTV-a.

19 Dug prodor brzog Mitua koji je sam prošao čitavu obranu Hajduka, no zaustavlja ga Pletikosa.

18 Nakon greške Neretljaka sjajan prodor Olića, koji bježi Miladinu i s desna stiže tik do vrata Pletikose, no neprecizno ubacuje u sredinu.

15 Mitu dodaje Oliću, samom pred vratima Pletikose, no Olić s petnaestak metara neometan puca visoko iznad Hajdukovih vrata.

11 Prvu priliku imao je Hajdu, Lopta je ubačena na glavu Nina Bule, koji dobro puca prema golu, no Mario Jurić izbija loptu s crte.