HNL

Hajduk s lakoćom svladao Zagreb, Dinamo jedva izvukao bod u Zadru

subota, 25.10.2003. 17:50

HAJDUK je bez problema u Kranjčevićevoj svladao Zagreb 2:0. Zagreb je protiv Splićana, koji su mogli slaviti i s 4:0 ili 5:0, bio potpuno nemoćan. Od težeg poraza domaćine je spasio odličan vratar.

U čitavoj utakmici NK Zagreb imao je samo jednu priliku, koju je propustio Franja.

Pred 3,000 gledatelja Bule je u 13. minuti postigao pogodak za vodstvo Splićana. U 50. minuti konačan rezultat postavlja Krpan.

Prema svemu viđenom, NK Zagreb ne samo da nema izglede za plasman u gornjih 6, već će imati težak zadatak u zadržavanju prvoligaškog statusa.

Zadar - Dinamo  2:2

Nakon brzog gola Gudelja i vodstva Zadra u 5. minuti, samo četiri minute poslije Dinamu je dosuđen jedanaesterac, ali Sedloski s bijele točke propušta priliku za brzo izjednačenje.

U 55. minuti nakon pogreške Dinamove obrane Brajković s 10-ak metara pogađa gol Zagrepčana i diže vodstvo Zadra na 2:0.

Sedloski je ispravio grešku iz 9. minute kad je u 66. minuti s 15 metara kroz gustu obranu pogodio gol, te smanjio vodstvo Zadra na 2:1.

Osam minuta prije kraja utakmice Dinamo uspijeva izjednačiti, i to golom kapetana Dinama Nike Kranjčara.

Domaća momčad od 65. minute je igrala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Amugi.

Strijelci: 1-0 Gudelj (5), 2-0 Gudelj (57), 2-1 Sedloski (67), 2-2 Kranjčar (83)

Pred 3.000 gledatelja sudio je Novak iz Varaždina.

Inker - Osijek  1:1

Nogometaši Osijeka i Inkera u Zaprešiću su odigrali neodlučeno 1:1

Strijelci: 0-1 Pranjić (13), 1-1 Lalić (62)

Pred 1.200 gledatelja sudio je Vukić iz Rijeke.

Cibalia - Rijeka  0:1

Nogometaši Rijeke su kao gosti u 12. kolu prvenstva Hrvatske pobijedili u Vinkovcima Cibaliju sa 1:0 (0:0).

Strijelac: 0-1 Milas (78)

Pred 500 gledatelja sudio je Trivković iz Splita.

Kamen Ingrad - Slaven Belupo  2:0

Nogometaši Kamena Ingrada u 12. su kolu prvenstva Hrvatske pobijediliSlaven Belupo sa 2:0 (1:0).

Strijelac: 1-0 Bajsić (6), 2-0 Bajsić (86).

Pred 1.000 gledatelja sudio je Feljan iz Zagreba.

Varteks - Marsornia  1:1

U dvoboju 12. kola nogometnog prvenstva Hrvatske Varteks i Marsoniao digrali su 1:1 (1:1).

Strijelac: 1-0 Šafarić (26), 1-1 Tadić (45).

Domaća momčad od 75. minute bila je s igračem manje nakon što je isključen Jurčević.

Pred 600 gledatelja sudio je Čulina iz Zagreba.