Henry i Ronaldinho torpedirali Babićev Betis

ponedjeljak, 5.11.2007. 07:31

NOGOMETAŠI Barcelone na svom su stadionu pobijedili Betis iz Seville 3:0 u pretposljednjoj utakmici 11. kola španjolske lige.

Thierry Henry doveo je Katalonce u vodstvo u 33. minuti nakon lijepe solo-akcije i dubinskog proigravanja Andresa Inieste. Mladi je Katalonac izbacio Francuza samog pred portugalskoga reprezentativnog vratara Betisa Ricarda, a Henry je vrškom kopačke proslijedio loptu kroz noge suparničkom vrataru.

Portugalac na golu momčadi Hectora Cupera bio je prekratak u 53. minuti kada je Ronaldinho iz slobodnog udarca malo zdesna prebacio živi zid i 'suhim listom' pogodio njemu bliži kut. Brazilac je na konačnih 3:0 postavio iz slobodnog udarca u 90. minuti, nakon prekršaja nad Messijem.

Hrvatski reprezentativac Marko Babić odradio je solidno svih devedeset minuta u momčadi iz Seville. Igrao je na mjestu lijevog beka, a u 39. je minuti zbog opasne igre zaradio žuti karton.

Barça se ovom pobjedom približila Realu na samo bod zaostatka, te sa 24 boda dijeli drugo mjesto na ljestvici s Villarrealom.

Trener Barcelone Frank Rijkaard pohvalio je Ronaldinha za učinak i igru u pobjedi protiv Betisa;

"Ronaldinho malo-pomalo diže svoju igru i to se u momčadi odmah osjeti. Izgleda opet sretan na terenu i mislim da nema sumnje kako ima još puno toga za dati ovom klubu i momčadi", rekao je trener.

Strijelcima Henryju i Ronaldinhu komplimentirao je i predsjednik Barçe Joan Laporta.

"Sretan sam zbog njih. Trebali su te golove. Obojica su igrači koji postavljaju standarde i stoga mi je drago da ih je krenulo. Vrlo su nam važni za stil igre koji gajimo."

Etxeberria sredio Recreativo

Nogometaši Athletica na svom su San Mamesu u Bilbauu pobijedili Recreativo iz Huelve 2:0 u posljednjem dvoboju 11. kola španjolske lige.

Oba gola za domaću je momčad postigao Joseba Etxeberria (51. i 61. minuta).

1. Real Madrid 11 8 1 2 25-9 25

2. Barcelona 11 7 3 1 23-8 24

3. Villarreal 11 8 0 3 22-16 24

4. Valencia 11 7 0 4 17-19 21

5. Atlético 11 6 2 3 23-14 20

6. Espanyol 11 5 4 2 15-12 19

7. Zaragoza 11 5 2 4 18-17 17

8. Racing 11 4 5 2 9-9 17