Košarka

Hrvatska i protiv Rusije izgubila dobivenu utakmicu, doviđenja gubitničkoj momčadi

ponedjeljak, 8.9.2003. 21:52

HRVATSKA je vodila tijekom čitave utakmice, u više navrata po osam i devet razlike. Četiri minute prije kraja Rusi prelaze u vodstvo, koje drže do kraja.

Treća utakmica izgubljena na ovakav način ne može biti slučajna. Gubitnička momčad Hrvatske na odlazi s EP-a, ispada iz borbe za medalje i neće sudjelovati na Olimpijskim igrama iduće godine.

Utjeha je da se radi o mladoj reprezentaciji, koja bez obzira na pregorak okus s EP-a u Švedskoj, ima perspektivu, ali ne i lidera. Pričekat ćemo Ukića i ostale, valjda stižu bolji dani.

Dramatičan finiš i žalostan poraz

Hrvatska je vodila tijekom 35 minuta utakmice, i do posljednjih minuta bila bolja od Rusije u šutu i obrani. U više navrata odlazili smo na +9, ali potom dozvolili mini serije Rusa. Hrvatska je napravila strahovito puno osobnih pogrešaka u napadu i tako nije iskoristila loš šut Rusa.

6 i pol minuta prije kraja Rusija dolazi do prvog izjednačenja, no odmah potom Hrvatska odlazi na plus 4. Osvajamo lopte ispod ruskog obruča, no u dva napada za redom naši rade osobne u napadu.

Rusi tricom četiri minute prije kraja dolaze na minus 1. Koševima Baždarića s linije slobodnih bacanja opet odlazimo na plus 3.

Planinić radi petu osobnu, a Kirilienko s linije slobodnih bacanja Rusiju opet dovodi na -1.

Dvije i pol minute prije kraja Mulaomerović pogađa tricu za plus 4. U idućem napadu Kirilienko presjeca naš napad i zakucava za smanjenje na -2.

Rusi rade osobnu, a Hrvatska pri vodstvu od dva poena minutu i pol prije kraja ima priliku da koševima Bagarića s linije slobodnih bacanja ode na plus 4. Bagarić pogađa jedno, +3 za Hrvatsku.

Rusi s linije slobodnih bacanja smanjuju na plus 1, potom presjecaju naš napad i dolaze do vodstva 77:76 minutu i 12 sekundi prije kraja.

Baždarić se ne snalazi u napadu, gubimo loptu. Baždarić 19 sekundi prije kraja povlači Karaševa i radi osobnu. Karašev pogađa oba slobodna bacanja, Rusi dolaze na plus 3 i odmah rade osobnu na Popoviću.

17 sekundi prije kraja Popović promašuje prvo, drugo pogađa. +2 za Ruse, odmah radimo prekršaj na Karaševu.

Karašev pogađa oba, Rusi prvi puta odlaze na plus 4.