RUKOMET

Hrvatska u polufinalu, suparnik Slovenija

četvrtak, 29.1.2004. 21:36

U ODLUČUJUĆOJ utakmici za plasman u polufinale Europskog prvenstva u rukometu, Hrvatska je s Rusijom odigrala izjednačeno 24:24, čime su našu rukometaši osigurali borbu za medalje.

U skupini 2 Njemačka je bila uvjerljiva protiv Mađarske, a Slovenija protiv Francuske. Hrvatska, kao prvoplasirana momčad u skupini 1, za finale će se boriti protiv Slovenije, drugoplasirane momčadi skupine 2. U drugom polufinalnom paru bit će Njemačka i Danska.

Ovim plasmanom u polufinale Hrvatska je izravno osigurala i plasman na sljedeće Europsko prvenstvo 2006. godine.

Tijek utakmice

U vrlo zanimljivom prvom poluvremenu niti jedna reprezentacija nije uspjela doći u prednost s više od jednim pogotkom. Prednost se cijelo vrijeme izmjenjivala s jedne na drugu stranu sve do 30 sekundi prije kraja kada su Rusi zabili za +2, 13:11. U posljednjem napadu Hrvatska je postigla gol na isti način kao i na kraju susreta sa Španjolskom. Ovaj put je strijelac bio Sulić.

Rusi su na Baliću napravili prekršaj, do kraja poluvremena su ostale još 3 sekunde, a Sulić je brzo uzeo loptu i s devet metara ju uputio prema golu. Ruska obrana to nije očekavala pa ispred Sulića nije bilo bloka, a Lavrov, također iznenađen, nije mogao skinuti Sulićev šut, jer je, iako izveden s mjesta, bio vrlo precizan i jak. Rusi su se pokušalo žaliti, da nije bilo izvedeno s mjesta na kojem je prekršaj bio napravljen, no ubrzo su otišli u svlačionicu.

Igra i jedne druge momčadi nije bila baš dobra, vidjelo se da se radi o vrlo velikom ulogu - polufinalu. Bilo je previše grešaka i u obrani i u napadu, razlog za pogodak prednosti su malo bolje obrane Lavrova nego naših vratara.

Naši su imali nekoliko prilika za kontre i polukontre, no nisu ih iskoristili, vjerojatno su imalu nalog s klupe da ne žure, već da svaku akciju izvedu polako i sigurno do gola.

Nakon tri izvrsne obrane Vlade Šole u drugom poluvremenu i naknadnim golom Valčića iz kontre Hrvatska je napokon povela. Raspucao se i Blaženko Lacković, ali naš najbolji igrač danas definitivno je bio Mirza Džomba (8 pogodaka), koji je dao nekoliko odlučujučih golova u najtežim trenucima.

Kokšarov je u zadnjoj minuti pogodio vratnicu pri 24:24, a tada je Lavrov obranio zadnji napad naše reprezentacije.