Hrvatski igrači u Europi

utorak, 3.12.2002. 10:00

HRVATSKI igrači u europskim ligama imali su uspješan vikend gledajući minute provedene na travnjaku, ali što se tiče pogodaka jedini strijelac bio je Mate Bilić. Izbornik Barić vjerojatno je imao puno toga za zabilježiti u svoju bilježnicu.

Njemačka

Josip Šimunić - igrao 81 minutu za Herthu na utakmici protiv Bayerna. Bayern je pobijedio 2:0.
Robert Kovač - igrao 90 minuta za Bayern na utakmici protiv Herthe.
Niko Kovač - igrao 8 minuta za Bayern na utakmici protiv Herthe.
Boris Živković - igrao 90 minuta za Bayer na utakmici protiv HSV-a. HSV je pobijedio 2:3.
Marko Babić - igrao 90 minuta za Bayer na utakmici protiv HSV-a.
Tomislav Marić - igrao 45 minuta za Wolfsburg na gostovanju kod Kaiserslauterna. Kaiserslautern je pobijedio 2:0.
Zvonimir Soldo - igrao 53 minute za Stuttggart protiv Werdera. Utakmica je završila slavljem Werdera 3:1.
Danijel Štefulj - igrao 90 minuta za Hannover u porazu protiv Schalkea 0:2.
Davor Šuker - nije igrao za Munchen 1860 protiv Energiea iz Cottbusa.

Italija

Dario Šimić - igrao 90 minuta za Milan protiv Empolia. Utakmica je završila 1:1, Šimić je dobio žuti karton.
Anthony Šerić - igrao 90 minuta za Bresciu protiv Intera. Utakmica završila porazom Brescie 0:4.
Igor Tudor - zbog ozljede nije nastupio za Juventus protiv Rome.
Davor Vugrinec - igrao 90 minuta za Lecce u utakmici s Veronom. Završni rezultat 1:1.
Mario Cvitanović - igrao 76 minuta za Genou u utakmici protiv Ascolija. Utakmica završila neodlučenim rezultatom 1:1.
Igor Budan - igrao 10 minuta za Veneziu protiv Messine. Utakmica završila 0:2
Tomislav Rukavina - nije bio u sastavu Venezie

Francuska

Vedran Runje
- branio 90 minuta za Marseille i primio dva gola u Bastiji. Utakmica je završila porazom Marseillea 0:2.

Španjolska

Ivan Leko - nije bio u sastavu Malage za utakmicu s Racingom.
Mate Bilić - igrao 90 minuta protiv Terrasse, postigao pogodak u pobjedi od 2:0.

Engleska

Igor Bišćan - nije bio u Liverpoolovom sastavu za utakmicu s Manchester Unitedom. Utakmica završila porazom Liverpoola 1:2.
Mario Stanić - igrao za Chelsea poslijednjih devet minuta protiv Sunderlanda. Utakmica završila pobjedom Chelsea 3:0.
Alen Bokšić - igrao 76 minuta za Middlesbrough u ogledu s WBA. Utakmica završila pobjedom WBA od 1:0.

Grčka

Josip Šimić - igrao 15 minuta za Aris na utakmici s Olympiakosom. Završilo nepopularnim rezultatom 0:0.
Goran Vlaović - igrao 9 minuta u pobjedi Panathinaikosa nad Pas Giannenom.
Daniel Šarić - Bio je na Panathinaikosovoj klupi za pričuve.

Turska

Milan Rapaić - nije igrao u utakmici između Fenerbahcea i Istanbulspora.
Antonio Franja - igrao 16 minuta za Bursaspor u porazu od Altaya. Utakmica je završila rezultatom 2:1.