RUKOMET

Hrvatski rukometaši u polufinalu Superkupa

četvrtak, 30.10.2003. 22:17

HRVATSKA rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu u B skupini na Superkupu u Njemačkoj i tako osigurala plasman u polufinale 13. izdanja ovog natjecanja.

Nakon trijumfa nad Francuzima, odabranici izbornika Line Červara udrugom su dvoboju porazili Španjolsku 22:21 (10:13).

U reprizi polufinala sa Svjetskog prvenstva u Portugalu Hrvatska jeponovo bila bolja od "Crvene furije". I ovoga puta pobjednik jeo dlučen u posljednjim sekundama i ovoga puta presudila je jedna lopta, točnije obrana Nikice Blažička koji je dvije sekunde prije kraja utakmice obranio sedmerac.

Prvo poluvrijeme hrvatsko - španjolskog ogleda obilježili su vratari. Šola i Barrufet izluđivali su suparničke igrače. Šola je prikupio devet, a Barrufet 11 obrana. Međutim, usprkos odličnom Šolinom učinku ipak smo izgubili prvi dio s tri razlike. Bez pokretljive i čvrste obrane bolje se nije niti moglo.

U drugom dijelu hrvatski igrači krenuli su daleko angažiranije. Proradio je Ivano Balić, a umornog Šolu na vratima je zamijenio Mario Kelentrić.

Iako su Španjolci u nekoliko navrata imali i četiri pogotkaprednosti (14:10, 15:11, 17:13) svjetski prvaci nisu se predavali.

Sjajnom serijom 5:0 vratili smo se u meč i sedam minuta prije kraja došli do dva pogotka prednosti (21:19). U neizvjesnoj završnici Kelentriće je branio čuda i uspio održati jedan razlike. Kelentrić je u drugom poluvremenu prikupio 13 obrana. U zadnjim sekundama suci su dosudili sedmerac za Španjolce, međutim Blažičko je sjajno regirao i osigurao hrvatskoj reprezentaciji pobjedu.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Balić (5), Goluža (5) i Kaleb (4).

HRVATSKA: Šola, Kelentrić, Metličić 3, Sulić 1, Džomba 1, Kaleb 4,Balić 5, Goluža 5 (4), Vori 1, Zrnić 2, Blažičko, Špoljarić,Dominiković, Lacković, Bilić, Ćavar

ŠPANJOLSKA: Barrufet, Hombrados, A.Ortega 3, Entrrerios 3, Colon 2,M.Ortega 1, Belaustegui 1, Hernandez 5 (2), garcia 3, Romero 1 (1),Lozano 2

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Španjolska 6 minuta

SEDMERCI: HRVATSKA 4 (4), Španjolska 5 (4)