Ibrahimović hat-trickom do 19 golova u 20 utakmica ove sezone!

• PSG je pobijedio Valenciennes 4:0 u 17. kolu francuskog prvenstva
  • Zlatan Ibrahimović postigao je tri gola
Piše: Z.A.
utorak, 11.12.2012. 21:11

TRI GOLA postigao je Zlatan Ibrahimović u pobjedi PSG kod Valenciennesa (4:0) u ranije igranoj utakmici 17. kola Le Championnata.

Ibrahimović je zabijao u 29., 49. i 54. minuti, a konačan rezultat postavio je Ezequiel Lavezzi u 82. minuti. Ibra je s ova tri gola došao do 19 ove sezone, 17 je postigao u prvenstvu, a dva u Ligi prvaka.

PSG je uvjerljivo slavio u derbiju, u kojem su drugoplasirani Parižani gostovali kod petog Valenciennesa i pobjedom se ponovo uključili u borbu za sam vrh.

Sada imaju 32 boda, dva manje od vodećeg Lyona, koji k tome ima i utakmicu manje.