Inter napokon kapitulirao!

četvrtak, 19.4.2007. 09:14

SNAGE Roberta Mancinia napokon su kapitulirale i to nakon čak 31 kola neporaženosti u talijanskoj prvoj ligi, a krvnik je na Meazzi bila Spalettijeva Roma (3:1), koja je ne tako davno popila gorku otočku pilulu zvanu "Manu".

Roma je u otvorenoj igri s obje strane zasluženo došla u vodstvo u 42. minuti susreta, kada je Chivu probio po lijevoj strani te dodao za Perottu koji je zatresao mrežu Julia Cesara. Inter se pak vraća u igru u 51. minuti, kada je Adriano pao u šesnaestercu Rome. Činilo se kako ga je faulirao Doni, ali ga vratar Rome zapravo nije ni dotaknuo. Ipak, sudac je pokazao na bijelu točku koju je Materazzi pretvorio u 1:1.

Pred sam kraj susreta, u 88. minuti, Roma stiže do pobjede. Prvo je Cambiasso srušio De Rossija na nekih 30 metara od gola Intera, Totti je pucao iz slobodnog udarca i pogodio mrežu šokiranog Julia Cesara. Potpuni slom "neroazzuri" doživjeli su u šestoj minuti sudačke nadoknade, kada je Casetti sa ruba šesnaesterca pogodio za konačnih 3:1 i pobjedu Rome, koja u teoriji još uvijek može postati prvakom.

Parma je, s Igorom Budanom u momčadi, dobila na svom stadionu Fiorentinu sa 2:0. U vrlo važnoj utakmici u borbi za ostanak, domaćin je poveo u 27. minuti. Igor Budan dobro je zagradio loptu i proigrao Rossija, koji nije imao težak posao svladati Freya. Rossi je bio strijelac i drugog pogotka, u 89. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je Pasqual srušio Dessenu.

Parma je ovom pobjedom ostala "ispod crte", ali se bodovno izjednačila sa 17. momčadi, Chievom.