HNL

Inter svladao Međimurje u Čakovcu

subota, 23.7.2005. 19:50

INTER je na gostovanju u Čakovcu kod Međimurja dobro otvorio sezonu. "Div iz Zaprešića" je svladao Međimurje rezultatom 1:2.

Inter je poveo već u 17. minuti. Na dvadesetak metara od gola lopta je došla do Stjepana Poljaka, koji je pucao snažno i atraktivno, te pogodio mrežu domaćina.

U 20. minuti Guvo je dva puta pucao sa samo pet metara, ali oba puta u vratara Intera.

Iako je Međimurje nakon primljenog pogotka agresivno krenulo po gol, Inter se smireno branio i prijetio iz kontranapada.

Ipak, napori domaćina isplatili su se u 35. minuti, nakon dobro izvedenog kornera najviši u skoku bio je Dino Kresinger, koji je glavom pogodio za 1:1.

Iako je u prvih petneast minuta drugog poluvremena susret obilovao prigodama s obje strane, rezultat je ostao 1:1.

Inter je ipak uspio povesti u 58. minuti, strijelac je bio Pecelj. Poljak je nabacio s desne strane, a Pecelj je dobro skočio i pogodio za 1:2.

Iako je Međimurje u više navrata pokušavalo izjednačiti, te stvorilo par izglednih prilika, Inter je igrao čvrsto u obrani i domaćinima nije dozvolio ponovno izjednačenje.

Vratar Intera je u posljednjoj minuti utakmice sjajno obranio udarac Guve iz neposredne blizine, te na taj način donio tri velika boda svojoj momčadi.