Međunarodni nogomet

Iran i UAE u četvrtfinalu Azijskog kupa

Piše: Hina
četvrtak, 15.1.2015. 13:00

MINIMALNOM 1:0 pobjedom nad Katarom nogometaši Irana plasirali su se u četvrtfinale Azijskog kupa koji se odigrava u Australiji.

Iranski napadač Sardar Azmoun svladao je u 52. minuti katarskog čuvara mreže i donio pobjedu bivšim trostrukim prvacima Azije, koji su na taj način po šesti put zaredom izborili mjesto u četvrtfinalu Azijskog kupa.

U drugoj utakmici skupine C, odigranoj u Canberri, Ujedinjeni Arapski Emirati su s 2:1 svladali Bahrein. Prvi je pogodak nakon samo 14 sekundi igre postigao Ali Ahmed Mabkhout. U 26. minuti izjednačio je Nigerijac s bahreinskom putovnicom Jaycee John Okwunwanne, a konačan rezultat postavio je kapetan Bahreina Mohamed Hasan kad je u 73. minuti nesretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Tako su se Ujedinjeni Arapski Emirati pridružili Iranu u četvrtfinalu, a momčadi će u međusobnom ogledu odlučiti tko će završiti natjecanje u skupini kao prvi.