SP 2010

Irska bolja od domaćina Svjetskog prvenstva

srijeda, 9.9.2009. 07:42

Tekst: Totalsport

REPEZENTACIJA Irske pobijedila je u prijateljskoj nogometnoj utakmici u Limericku domaćina sljedećeg Svjetskog prvenstva Južnoafričku Republiku s 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je 27-godišnji vezni igrač engleskog prvoligaša Stoke Cityja Liam Lawrence iz slobodnog udarca u 37. minuti. Lawrence je krasnim udarcem desnom nogom prebacio živi zid gostiju i upisao svoj prvi pogodak u karijeri u dresu reprezentacije.

Republika Irska mislima se nakon ove utakmice okreće nastavku svog kvalifikacijskog hoda u osmoj skupini. Dakako, riječ je o kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u kojima Republika Irska zasad stoji jako dobro.

Zauzima drugo mjesto u skupini s bodom manje od vodeće Italije (koja ima i susret manje). Irska će sljedećeg mjeseca odigrati preostale dvije utakmice u kvalifikacijama, protiv Italije i Crne Gore, obje u Dublinu.