Ivan Leko sa stilom zaključio sezonu

IVAN LEKO u velikom je stilu zaključio još jednu belgijsku sezonu. Njegov Club Brugge na svom je stadionu u posljednjem kolu belgijske nogometne lige slavio protiv Westerloa 4:0.

Tridesetgodišnji je Splićanin zabio u 19. minuti za 1:0, te Brechtu Caponu u 55. asistirao za treći gol domaćih. Davao je ton igri pobjedničke momčadi i, sasvim izvjesno, zaslužio epitet igrača utakmice.

Pobjedu su Leko i suigrači poklonili Françoisu Stercheleu, svom u prometnoj nesreći tragično preminulom suigraču.

Club Brugge je zauzeo treće mjesto na ljestvici i sljedeće će sezone igrati u Kupu Uefa.

Mario Carević odigrao je svih devedeset minuta u domaćoj pobjedi njegova Lokerena protiv Roeselarea (3:0), dok je Antun Dunković također odradio cijelu utakmicu u domaćem porazu njegova Mechelena od Sint-Truidena (2:3).

Prvak Standard potvrdio je da je najjača momčadl Lige pobijedivši u Genku 2:0. Za domaće je Ivan Bošnjak odradio 61. minutu. Zvonimir Deranja na klupi je odsjedio Mouscronovu domaću pobjedu na Germinalom (1:0), kao i Dario Smoje, čije je Gent slavio kod Dendera 3:0.

Prvak Standard i doprvak Anderlecht idu u kvalifikacije za Ligu prvaka, Club Bruggea čeka Kup Uefa, a četvrtoplasiranog Cercle Bruggea Intertoto kup. U drugu ligu ispadaju Sint-Truiden i Brussels.