Hrvatski nogometaši i treneri

Jelavić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Rapida

utorak, 23.3.2010. 22:39

Tekst: Totalsport

NOGOMETAŠI bečkog Rapida upisali su laganu, 3:0 domaću pobjedu protiv Mattersburga, u ogledu 26. kola austrijske Bundeslige.

Strijelac jednog od tri pogotka je bio i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić. Time je došao do brojke od 11 pogodaka u sezoni, a vrijedi zabilježiti da je na posljednje četiri utakmice, u kojima je igrao, uvijek bio strijelac za "zeleno-bijele". Na ljestvici strijelaca lige se izjednačio s Beichlerom iz Sturma na petom mjestu.

Rapid nije bio plodan u prvom dijelu, no serija je krenula u nastavku. Već u 48. minuti je Patocka postigao premijerni pogodak na ogledu, a potom je svakih deset minuta (u još dva navrata) iz mreže loptu vadio gostujući vratar Bliem.

Rapid se ovom pobjedom približio vodećem Red Bull Salzburgu na tri boda, s tim da sastav iz Salzburga ima utakmicu manje.