Jelavićev gol nije bio dovoljan: Bilićev West Ham izgubio od Newcastlea

• 22. kolo Premierhsipa:
  • Newcastle - West Ham 2:1
Piše: D.D.
subota, 16.1.2016. 17:50

WEST HAM je poražen u 22. kolu engleskog prvenstva na gostovanju kod Newcastlea. Momčad Slavena Bilića izgubila je rezultatom 2:1, a jedini pogodak za ekipu bivšeg hrvatskog izbornika postigao je Nikica Jelavić.

West Hamu je ovo prvi poraz od 22. studenog prošle godine, a na St. James Parku prekinut je i niz Bilićeve ekipe od četiri uzastopne pobjede (tri u prvenstvu, jedna u kupu).

Domaćin je utakmicu riješio u prvih 15 minuta dvoboja. Perez je u 6. minuti zabio za vodstvo, a devet minuta kasnije Wijnaldum je poentirao za 2:0. Bilić je početkom drugog poluvremena ubacio Jelavića, a bivši hrvatski reprezentativac zahvalio mu se golom četiri minute kasnije.

Jelavić je iskoristio pogrešku obrane Newcastlea koja je napadaču West Hama predala loptu u noge. Hrvatskom napadaču bio je to prvi ovosezonski pogodak u engleskom prvenstvu.

U idućem kolu West Ham na domaćem terenu dočekuje Manchester City.

NEWCASTLE - WEST HAM 2:1

75' Do kraja utakmice preostalo je još 15 minuta. Bilić je u međuvremenu ubacio dvojicu novih igrača Mosesa i Jenkinsona.

49' GOOOOOOL! Nikica Jelavić smanjuje na 2:1! Slaven Bilić ubacio je Jelavića na početku drugog dijela, a bivši hrvatski reprezentativac poentirao je četiri minute kasnije.

15' GOOOOL! West Ham gubi 2:0... Newcastle je izigrao goste u tri poteza. Sjajna dijagonala Shelveyja na desni bok, utrčavanje Janmaata i centaršut na pet metara za Wijnalduma.

6' GOOOOL! Newcastle vodi 1:0! Sjajna akcija domaćina koja je završila preciznim udarcem Pereza s 20 metara.