Kapetan Koelna srušio se u nesvijest za vrijeme utakmice

subota, 30.8.2008. 09:24

NOGOMETAŠI Kölna su se jučer s gostovanja kod Karlsruhera vratili s pobjedom 2:0, no utakmicu će više pamtiti po nemiloj sceni kojoj su prisustvovali.

Naime, za vrijeme tog dvoboja njihov suigrač, ujedno i kapetan momčadi, Turčin Umiz Ozat, izgubio je svijest i srušio se na travnjak oko 25. minute dvoboja. Zašto se to dogodilo pokušavaju ustanoviti liječnici u bolnici u kojoj je Ozat zadržan.

Prekid je trajao pet minuta. Klupski liječnik Paul Klein utrčao je u teren i spriječio nesretnog nogometaša da se ne uguši. Izvadio mu je jezik iz grla, Ozatu je život bio u opasnosti. Kolima hitne pomoći prevezen je u bolnicu. Utakmica je nastavljena, ali mnogi igrači nisu se mogli koncentrirati.

Christoph Daum, trener Koelna, počeo je plakati od stresa i straha, a ništa boljeg stanja nije bio ni vratar Mondragon. Trener Karlsruhera kazao je da nikako nije mogao izbaciti srašnu scenu iz svojih misli.

"Želio sam reći da se spakiramo i odemo kući. Bilo je zaista grozno.", rekao je Michael Maier.