Kicker: Olić opet najbolji Hrvat

ponedjeljak, 5.11.2007. 16:13

U NJEMAČKOM Kickeru svakog ponedjeljka nude ocjene igrača za proteklo kolo Bundeslige, od najbolje jedinice do najlošije šestice.

U 12. kolu Bundeslige, Ivica Olić je opet dobio najbolju ocjenu od hrvatskih nogometaša. Olić je dobio vrlo dobrih 2,5 u pobjedi njegovog HSV-a u Hamburgu protiv Herthe 2:1. Bila je to i najbolja ocjena na utakmici, koju su još dobili Reinhardt kod domaćina i Ebert u Herthi. Nakon Eberta, drugi najbolje ocijenjeni igrač u Herthi bio je Josip Šimunić s ocjenom 3.

Mladen Petrić i Robert Kovač dobili su istu ocjenu, četvorku, u porazu njihove Borussije u gostima kod Hannovera s 2:1.

Energie Cottbus je do prve pobjede u prvenstvu stigao u petak na svom terenu protiv Schalkea (1:0), a naš Mario Cvitanović dobio je kod domaćina najlošiju ocjenu, četvorku, dok su Stiven Rivić i Kristijan Ipša ostali bez ocjene, budući da su ušli u igru u samoj završnici utakmice. Neocijenjen je ostao i Ivan Rakitić u Schalkeu, s obzirom da je ušao u igru u 75. minuti. Bila je to treća utakmica u nizu u Bundesligi, u kojoj je hrvatski reprezentativac ušao u igru u drugom poluvremenu. Zanimljivo je da je Rakitić igrao u svih 12 kola njemačkog prvenstva, ali samo u tri utakmice od početka do kraja.

Jurica Vranješ igrao je za Werder od 74. minute u pobjedi u Bremenu protiv Hanse, i ostao je bez ocjene.

Isto vrijedi i za Leona Benka, koji je u domaćem porazu Nürnberga protiv Stuttgarta 1:0 sudjelovao od 80. minute. Bio je to tek drugi Benkov nastup ove sezone u Bundesligi, nakon što je 6 minuta dobio i u 6. kolu protiv HSV-a.

Spomenimo i kao zanimljivost da je vratar Eintarchta Nikolov nagrađen s čistom jedinicom za netaknutu mrežu na gostovanju kod Bayerna (0:0), dok je čak 7 njegovih suigrača dobilo vrlo slabu peticu! Istom ocjenom, peticom, Kicker je za neefikasnost ''nagradio'' i Bayernove topnike Tonija i Klosea koji su, inače, s 8 golova na diobi prvog mjesta na ljestvici strijelaca Bundeslige.

Nakon 12. kola, najbolje ocijenjeni igrač prvenstva je HSV-ov veznjak Jarolim s prosječnom ocjenom 2,59, dok je Ivica Olić preskočio Ivana Rakitića, što se tiče najbolje ocijenjenih Hrvata. Olić je ukupno na diobi 60. mjesta (3,35), Rakitić na diobi 64. mjesta (3,38), a Josip Šimunić na diobi 66. mjesta (3,39).