Hrvatski nogometaši i treneri

Kicker: Robert Kovač najbolji Hrvat u 13. kolu Bundeslige

ponedjeljak, 12.11.2007. 17:39

ROBERT KOVAČ, branič dortmundske Borussije, najbolje je ocijenjeni hrvatski nogometaš u Kickeru u utakmicama 13. kola Bundeslige. Njemački Kicker kao najbolju ocjenu nudi jedinicu, a kao najlošiju, ocjenu 6.

Ivici Oliću niti postignuti pogodak kojim je osigurao bod svom HSV-u na gostovanju kod Schalkea (1-1), te osmu utakmicu u nizu u kojoj HSV nije bio poražen, nije donio bolju ocjenu od 3,5. Olić je odigrao svih 90 minuta za goste, dok je u Schalkeu, koji niti u petom uzastopnom susretu nije uspio pobijediti, naš Ivan Rakitić igrao do 80. minute, te je, poput Olića, dobio ocjenu 3,5.

Josip Šimunić dobio je također ocjenu 3,5 za nastup u veznom redu Herthe, koja je u Berlinu svladala Hannover s 1-0 zahvaljujući pogotku Lime u 87. minuti.

Mario Cvitanović dobio je četvorku u gostujućem porazu njegovog Energie Cottbusa od Hanse 3-2, dok su Stiven Rivić i Kristijan Ipša svih 90 minuta tog dvoboja odgledali s klupe za pričuvne igrače.

Jurica Vranješ ušao je tek u 72. minuti u igru u dvoboju svog Werdera i Karlsruhea u Bremenu (4-0), te je ostao bez ocjene. Werderov Diego nagrađen je s čistom jedinicom za svoju predstavu u tom susretu, u kojem je bio dvostruki strijelac.

Istom ocjenom, jedinicom, može se pohvaliti i vratar Eintrachta Markus Pröll, najzaslužniji čovjek za osvojeni bod svoje momčadi na gostovanju kod Borussije u Dortmundu (1-1). U domaćoj momčadi, dvojica hrvatskih reprezentativaca različito su ocijenjeni. Robert Kovač je dobio trojku, drugu najbolju ocjenu u svojoj momčadi, a Mladen Petrić ocjenu 4,5, najlošiju u svojoj momčadi.

Ivo Iličević (Bochum) i Leon Benko (Nürnberg) proveli su svih 90 minuta na klupama svojih sastava, Iličević u gostujućoj pobjedi Bochuma kod Duisburga (0-2), a Benko u gostujućem porazu svog Nürnberga kod Arminije Bielefeld 3-1.