Kirdjapkin zlatni u hodanju na 50 km

Piše:
petak, 12.8.2005. 14:50
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

RUSKI atletičar Sergej Kirdjapkin osvojio je naslov svjetskog prvaka u hodanju na 50 kilometara na Svjetskom prvenstvu u atletici u Helsinkiju.

Kirdjapkin je do zlata stigao za 3:38:08 sati, srebrnu medalju osvojio je još jedan Rus Aleksej Vojevodin sa 3:17 minuta zaostatka, dok je do bronce dohodao Talijan Alex Schwazer sa 3:46 minuta zaostatka za Kirdjapkinom.

Kirdjapkin je posljednjih 30 km proveo u vodstvu, a do cilja je stigao bez ijednoga upozorenja sudaca za nepravilan korak.

Freitag ispao u kvalifikacijama skoka u vis

Svjetski prvak u skoku uvis otprije dvije godine iz Pariza, Južnoafrikanac Jacques Freitag (23) nije se uspio kvalificirati za finale ove disciplini na Svjetskom atletskom prvenstvu u Helsinkiju.

Freutag je u Helsinki stigao ozlijeđen, te je u kvalifikacijama preskočio tek 2.20 metara, dok se za finale trebalo skakati preko 2.24 m.

FINALISTI:
Vjačeslav Voronjin (Rus) 2.27
Mark Boswell (Kan) 2.27
Dragutin Topić (SCG) 2.27
Matt Hemingway (SAD) 2.27
Stefan Holm (Šve) 2.27
Andrej Sokolovski (Ukr) 2.27
Nicola Ciotti (Ita) 2.27
Jaroslav Baba (Češ) 2.27
Kyriakos Ioannou (Cip) 2.27
Victor Moya (Kub) 2.27
Jurij Krimarenko (Ukr) 2.27
Oskari Froesen (Fin) 2.24
Jaroslav Ribakov (Rus) 2.24

Rezultati sedmoga dana natjecanja u Helsinkiju:

ATLETIČARI, dalj (finalisti):
1. Dwight Phillips (SAD) 8,59 m;
2. Godrey Khotso Mokoena (JAR) 8,22;
3. Tommi Evila (Fin) 8,18;
3. Salim Sdiri (Fra) 8,18;
5. James Beckford (Jam) 8,13;
5. Issam Nima (Alž) 8,13;
7. Ignisious Gaisah (Gan) 8,11;
8. Joan Lino Martinez (Špa) 8,10;
9. Irving Saladino (Pan) 7,98;
10. Volodimir Sjuskov (Ukr) 7,97;
11. Vitalij Škurlatov (Rus) 7,95;
12. Nils Winter (Njem) 7,91

50 km hodanje:
1. Sergej Kirdjapkin (Rus) 3:38:08
2. Aleksej Vojevodin (Rus) 3:41:25;
3. Alex Schwarzer (Ita) 3:41:54;
4. Trond Nymark (Nor) 3:44:04;
5. Zhao Chengliang (Kin) 3:44:45;
6. Omar Zepeda (Mek) 3:49:01;
7. Roman Magdziarczyk (Polj) 3:49:55;
8. Yuki Yamazaki (Jap) 3:51:15

ATLETIČARKE

koplje (finalistice):
1. Steffi Nerius (Njem) 66,52 m;
2. Osleidys Menendez (Kub) 65,77;
3. Sonia Bisset (Kub) 64,50;
4. Christina Obergfoell (Njem) 61,59;
5. Eve Laverne (Baha) 61,12;
6. Mikaela Ingberg (Fin) 61,06;
7. Paula Tarvainen (Fin) 60,83;
8. Goldie Sayers (VB) 60,67;
9. Christina Scherwin (Dan) 60,11;
10. Bani Zahra (Ita) 60,09;
11. Rumjana Karapetrova (Bug) 59,22;
12. Aggeliki Tsiolakoudi (Grč) 59,06

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije