Kostelić spreman za superkombinaciju: Svindal uzeo zlato u spustu!

• Aksel Lund Svindal uzeo je zlato u spustu na SP-u u Schladmingu
  • Kostelić drži 20. mjesto s vremenom 2:04:18
Piše: D.D.
subota, 9.2.2013. 11:30

NORVEŽANIN Aksel Lund Svindal osvojio je zlato u spustu na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu! 30-godišnji skijaš slavio je ispred Talijana Dominika Parisa i Davida Poisona, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić utrku završio na 20. mjestu s vremenom 2:04:18.

Kostelić je ovu utrku odradio solidno i bez previše riskiranja, budući da Profesora u ponedjeljak očekuje superkombinacija.

Što se tiče Svindala, Norvežaninu je ovo osma medalja sa SP-a, odnosno peta zlatna. Drugo mjesto osvojio je 23-godišnji Paris, koji je za Svindalom zaostao 46 stotinki. Mladom Talijanu ovo je prva medalja s velikog natjecanja, dok je broncu uzeo 30-godišnji Poisson. Zanimljivo, Francuzu je bronca prva medalja s nekog velikog natjecanja.