NBA

Kukoč odličan protiv Giričekovih Grizzliesa, Giriček ponovo na klupi

ponedjeljak, 17.2.2003. 09:51

TONI KUKOČ odlično je igrao za Buckse, no Gordan Giriček je 15. trijumf svoje momčadi pratio s klupe.

Kukoč je proveo na parketu 28 minuta i pritom upisao 18 koševa, šut 5-8, slobodna bacanja 6-11, te 5 skokova i 3 asistencije, no nedovoljno za pobjedu Bucksa. Više od njega ubacili su Ray Allen (23) i Sam Cassell (22). Prvi strijelac Memphisa bio je Pau Gasol (19 koševa i 11 skokova), dok je Shane Barrier dodao 15.

Memphis je po drugi put ove sezone pobijedio Buckse (101:95). Domaćin je dobio prvu četvrtinu 24:10, no ostatak dvoboja protekao je u dominaciji Grizzliesa.

Nakon što je sa sedam uzastopnih pobjeda na gostovanjima ostvario rekord lige San Antonio je upisao i osmu pobjedu, ovoga puta u Sacramentu (104:101). Tim Duncan je briljirao sa 34 koša i 12 skokova, dok je Argentinac Emanuel Ginobili dodao 15 koševa, ali i uhvatio dvije ključne lopte u samoj završnici utakmice. Tony Parker ubacio je 18 koševa. Domaću momčad, kojoj je to bio 18. poraz ove sezone, predvodili su Vlade Divac (22) i Mike Bibby (17). Nervozni domaćini utakmicu su okončali bez isključenog trenera Ricka Adelmana, dok su Divac i Bibby zaradili tehničke pogreške.

Iako je Kobe Bryant nastavio sjajnu seriju, Lakersi bez lakše ozlijeđenog Shaquillea O´Neilla (koljeno) nisu mogli protiv New Yorka. Bryant je postigao 40 koševa i tako peti susret uzastopce dosegao granicu od 40 koševa, te devet u nizu ubacio 35 ili više. Međutim, junak sudara u Staples Centru bio je Allan Houston sa 53 koša, što je ovogodišnji rekord lige. Posljednji igrač Knicksa koji je ubacio 50 koševa bio je Bernard King u siječnju 1985. godine. Ovom pobjedom Hosuton je pomogao Houstonu koji se bori s Lakersima za osmu poziciju na Zapadu.

Neočekivani poraz na svom parktu upisao je i lanjski finalist New Jersey. Premda je Philadelphia u posljednjem ogledu protiv Netsa izgubila sa 27 koševa razlike, ovoga puta Sixersi su uzvratili. Allen Iverson je ubacio 32 koša uz 14 ukradenih lopti, a Derrick Coleman je ubilježio 15 koševa i 16 skokova. Netse je predvodio Jason Kidd (21 koš, 5 skokova i 8 asistencija).

REZULTATI susreta NBA lige:

New Jersey Nets - Philadelphia 76ers 83:90

Toronto Raptors - Orlando Magic 99:97

Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 95:101 (Toni Kukoč je za Buckse igrao 28 minuta i pritom postigao 18 koševa, šut 5-8, slobodna bacanja 6-11, uz 5 skokova i 3 assistencije, dok Gordan Giriček nije nastupio za Memphis)

Sacramento Kings - San Antonio Spurs 101:104

Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 109:102

Atlanta Hawks - Indiana Pacers 99:86

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 75:90

New Orleans Hornets - Denver Nuggets 100:92

Phoenix Suns - Boston Celtics 102:92(Bruno Šundov nije nastuipio za Boston)

Los Angeles Lakers - New York Knicks 110:117