NBA

Kukočevih 7 koševa protiv Raptorsa

srijeda, 5.2.2003. 10:14

TROSTRUKI NBA prvaci Los Angeles Lakersi opet postaju ´pravi´ nakon katastrofalnog začetka sezone. Lakersi su u gostima svladali Indianu 97:94 i to im je 12. pobjeda u zadnjih 16 susreta, čime su konačno u ´pozitivi´ 23 pobjeda i 23 poraza.

Kobe Bryant je postigao 35 poena, prekršajima opterećeni Shaquille O´Neal dodao je 19 poena, 12 skokova i 7 blokada za Lakerse, koji su trijumf nad Indianom potvrdili dvije i pol minute prije kraja (94:83). Jermaine O´Neal je sa 23 poena i 20 skokova bio najučinkovitiji kod vodeće momčadi Istoka, koja je tek treći puta poražena kod kuće.

Derbi Zapada odigran je u Dallasu gdje su Sacramento Kings sa 110:109 pobijedili Maverickse košem Keona Clarka 16 sekundi prije kraja. Dallas je gubio sa 16 razlike, košem Dirka Nowitzkog na pola minute do kraja poveli su 109:108, ali Nijemac nije uspio isto ponoviti u zadnjem napadu domaćina. Mike Bibby (27), Peđa Stojaković (24) i Clark (17) najbolji kod Kingsa, a Nowitzki (28) i Michael Finley (28) kod Dallasa, kojemu je to tek deseti poraz u ligi.

New York Knicksi su svladali LA Clipperse (105:92), no više od rezultata pamtit će se učinak Latrella Sprewella (38) koji je pogodio svih devet šuteva za trice i time postavio novi NBA rekord.

Toronto Raptorsi su iznenadili u gostima Milwaukee Buckse (98:95) u utakmici u kojoj je Toni Kukoč za 20 minuta igre imao 7 koševa, 1 skoka i 2 asista. Vince Carter (25) i Antonio Davis (16, 16 skokova) bili su dominantni kod Raptorsa, dok je Michael Redd sa 24 poena predvodio Milwaukee.