Europa liga

Kup UEFA: Liverpool bolji od Auxerrea, Denizlispor neriješeno s Portom

četvrtak, 27.2.2003. 22:59

NAKON što su u prvom dvoboju slavili sa 1:0, nogometaši Liverpoola i u uzvratnom su ogledu osmine finala Kupa UEFA pobijedili Auxerre.

U dvoboju odigranom na stadionu Anfieldu ´redsi´ su slavili sa 2:0 (0:0). Pogotke su postigli Michael Owen (67) i Danny Murphy (72). Igor Bišćan igrao je za Liverpool posljednjih 14 minuta.

Anderlecht - Panathinaikos 2:0

Anderlecht je u Bruxellesu pred 17.000 gledatelja pobijedio Panathinaikos sa 2:0 (0:0), međutim Grci su ipak izborili nastavak natjecanja jer su u prvom ogledu slavili sa 3:0.

Oba pogotka za Anderlecht postigao je Nenad Jesterović (71, 81). ´Pao´ je utakmicu okončao sa devetoricom igrača nakon što su isključeni Leonidas Vokolos (43) i Pantelis Konstantinidis (85). Mornar je za domaćine odigrao posljednjih sedam minuta, dok je Šarić u dresu grčke momčadi zaigrao posljednje dvije minute.

Denizlispor - Porto 2:2

Turski Denizlispor i portugalski Porto odigrali su bez pobjednika 2:2 (0:1), i Porto je ukupnim rezultatom 8:3 izborio nastavak natjecanja.

Strijelci za domaćine bili su Ersen Martin (52) i Mustafa Ozkan (58), dok su pogotke za Porto postigli Derlei Silva (43) i Clayton (87).

Stuttgart -Celtic 3:2

Nogometaši njemačkog bundesligaša Stuttgarta u  pred 50.000 gledatelja pobijedili Celtic sa 3:2 (1:2). Međutim, nastavak natjecanja izborio je škotski prvak, koji je u prvom dvoboju slavio sa 3:1.

Strijelci za Stuttgart, u čijim je redovima Zvonimir Soldo odigrao svih 90 minuta, bili su Christian Tiffert (38), Aliaksandr Hleb (75) i Michael Mutzel (87), dok su pogotke za Celtic postigli Alan Thompson (13) i Chris Sutton (15).

Bešiktaš Istanbul - Slavia Prag 4:2

Bešiktaš Istanbul - Slavia Prag 4:2 (Daniel Pancu 41, Ronaldo Guiaro 61, Ahmet Dursun 66, Ilhan Mansiz 70/Richard Dostalek 77-11m, Tomas Hrdlicka 84). Bešiktaš ide dalje rezultatom 4:3

AEK Atena - Malaga 0:1

Jedini pogodak utakmice postigao je Antonio Sanchez u 27 minuti. Malaga ide dalje 1:0

Boavista Porto - Hertha Berlin 1:0

Boavista Porto - Hertha Berlin 1:0 (Fernando Avalos 83). Boavista ide dalje sa 3:3.

Wisla Krakov - Lazio Roma (3:3) - odgođeno.

Četvrtfinale 13. i 20. ožujka

U četvrtfinalu će igrati: Celtic Glasgow - FC Liverpool; Boavista Porto - FC Malaga; Panathinaikos Atena - FC Porto; Bešiktaš Istanbul - Wisla Krakov/Lazio Rim.