NLB liga

Lagana pobjeda Cibone u Domžalama

srijeda, 19.3.2008. 20:53

KOŠARKAŠI Cibone lako su ostvarili petnaestu pobjedu u regionalnoj košarkaškoj NLB ligi. Sa 88-74 Cibona je pobijedila na gostovanju Helios Domžale.

Premda su u prvom poluvremenu vodili i sa deset poena prednosti (31:21, 34:24) košarkaši Cibone su na odmor otišli sa nešto manjom prednošću (52:46). Ali, samo nekoliko kvalitetnih minuta u drugom poluvremenu bili su dovoljni da slome otpor domaćina.

Serijom 15:4 Cibona se početkom treće četvrtine odvojila od 53:51 na 68:55 i domaćin više nije smogao snage za povratak. Najbolji je kod Cibone bio Bariša Krasić sa 14 poena uz šut za tri poena 4:6. Mulaomerović je dodao 13, a Warren 12. Kod domaćina je uvjerljivo najbolji strijelac bio Aljaz Janza sa 27 poena.