Lewandowski zavio BayArenu u crno: Borussia slomila Bayer!

• Bayer - Borussia Dortmund 2:3
  • Nürnberg - Borussia Mönchengladbach 2:1
Piše: D.D.
nedjelja, 3.2.2013. 20:18

20. KOLO Bundeslige bilo je rezervirano za veliki derbi u BayAreni. Naime, Borussia Dortmund stigla je u Leverkusen na okršaj s Bayerom, a pobjeda u tom susretu značila je drugo mjesto na ljestvici.

Utakmica je započela spektakularno! Već u 2. minuti Reus je pogodio za vodstvo Borussije, a novi šok za domaću momčad priredio je Blaszczykowski u 9. minuti susreta.

Bayer je nakon početnog šoka počeo igrati agresivnije, a stvari su se počele mijenjati na bolje u drugom poluvremenu. Igrala se 58. minuti kada je Stefan Reinartz smanjio vodstvo gostujuće ekipe, a delirij na tribinama BayArene nastao je u 62. minuti kada je Reinartz zabio drugi gol za Bayer. No, njihova radost trajala je samo 60 sekundi. Čim je lopta krenula s centra, Mario Götze pobjegao je svom čuvaru te je pronašao u kaznenom prostoru Lewandowskog, koji je snažnim udarcem zabio za 3:2. Inače, Lewandowskom je to bio 13. gol u sezoni.

Što se tiče ostalih susreta, Nürnberg je slavio 2:1 protiv Borussije Mönchengladbach.