Liga prvaka

Liga prvaka: Pogodak Tudora za pobjedu Juventusa

srijeda, 12.3.2003. 23:00

SUSRETIMA 5. kola Lige prvaka još nisu odlučeni svi četvrtfinalisti. Uz Milan i Manchester koji su već prije osigurali četvrtfinale, jedino je Juventus pogotkom Tudora u sučevoj nadoknadi došao do vrijedna 3 boda koja će mu donijeti ulaz u četvrtfinale.

Skupina C

1.Milan           5 4 0 1 5-3 12
2.Real Madrid     5 2 2 1 8-6  8
3.Borussia (D)    5 2 1 2 7-5  7
4.Lokomotiv       5 0 1 4 3-9  1

Real Madrid – Milan 3:1

Osim Milana koji je u četvrtfinalu, u ovoj skupini posljednje će kolo odlučiti drugog četvrtfinalista. Strijelci za Real bili su Raul (12, 57 minuta) i Gutti (86), a za Milan Rivaldo (81)

Borussia – Lokomotiv 3:0

Strijelci za Borussiu bili su Torsten Frings (39), Jan Koller (58) i Amoroso (66).

Skupina D

1.Manchester U.  5 4 1 0 11-2 13
2.Juventus       5 2 1 2 10-9  7
4.Deportivo      5 1 1 3  5-8  4
3.Basel          5 1 1 3  3-9  4

Juventus – Deportivo 3:2

Igor Tudor je ušao u igru15 minuta prije kraja i riješio utakmicu. Pobjedonosni pogodak postigao je u 93 minuti susreta. Ovom pobjedom Juve će najvjerojatnije ući u četvrtfinale, iako ne treba zaboraviti na iznenađenja u posljednjem kolu. Osim Tudora strijelci za Juve bili su Ciro Ferrara (12) i David Trezeguet (63). Za Deportivo su zabili Diego Tristan (34) i Roy Makaay (52)

Manchester United – Basel 1:1

Manchester je već osigurao prvo mjesto u skupini, pa je danas dočekao Švicarce s pričuvama, tako da rezultat 1:1 ne čudi previše. Strijelci su bili Neville u 53. minuti za Manchester i Gimenez za Basel.