Ljubičić u 2. kolu

ponedjeljak, 23.6.2003. 19:28

HRVATSKI tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u 2. kolo grand slam turnira u Wimbledonu, pobijedivši Amerikanca Taylora Denta 75, 36, 63, 75.

U dvoboju dva igrača jakih servisa, obojica po 16 aseva, prednost je ipak bila na strani našeg tenisača, koji bolje vraćao servise od svog protivnika.

Ljubičić je vrlo rano došao do prednosti oduzetog servisa i poveo je sa 3-1. Kod 5-4 servirao je za prvi set, no Dent je tada odigrao neke od najboljih poena u meču te je uspio poravnati. Na sreću u sljedećem gemu nije zadržao svoj servis i Ljubo je ponovno dobio priliku da servira za prvi set. Opaj puta nije ju propustio.

Na početku drugog seta Ljubičić je ponovno imao priliku oduzeti servis, no Dent se je spasio. Kod 1-1 još jedna šansa za hrvatskog tenisača, ali ni ovaj puta nije ju pretvorio u break. S druge strane Dent je svoju prvu priliku uspio realizirati te je poveo sa 4-1. Kod 3-5 Ljubičić je imao priliku vratiti izgubljeni servis, ali je propustio tri break lopte.

Na sreću to se nije previše odrazilo na Ljubičićevu igru. Jedan break u trećem bilo je dovoljno za 6-3. U četvrtom obojica su čvrsto držala svoje servise sve do 5-5, kada je Ljubičić došao do tri break šanse. Iskoristio je prvu, te je u sljedećem gemu servirao za meč. To je odradio uvjerljivo i plasirao se u 2. kolo gdje ga čeka Bjelorus Maks Mirnji, 43. igrač na ATP listi koji u Wimbledonu nije bio nikad dalje od 2. kola. Nažalost, ni Ljubičić. No, nadamo se da će ovaj puta to uspjeti.

U 2. kolu Ljubičić će igrati protiv Bjelorusa Maksa Mirnjija, 43. igrača na ranglisti.