ATP/WTA

Ljubo u četvrtfinalu 300-om ATP pobjedom

srijeda, 28.3.2007. 09:11

NEŠTO vise od sat i pol bilo je potrebno prvom hrvatskom reketu Ivanu Ljubičiću da bi sa 7:6 i 6:4 pobijedio Finca Jarka Nieminena i tako se plasirao u četvrtfinale turnira u Miamiu.

Završilo je ipak nešto lakše nego protiv Santoroa, uglavnom zahvaljujući solidnom servisu, 13 aseva, 60% ubačaja prvog servisa i 80 posto osvojenih poena servis. Kritičan je bio tie-break prvog seta gdje Finac uhvatio mini-break na 3:1, ali se naš igrač brzo vratio i ostavio Finca na četiri osvojena poena.

Bilo je ponovo dosta pogrešaka, 29, ali i winnera 28. Od pet break lopti iskoristio je samo jednu, ali onu najvažniju, u drugom setu, kod rezultata 4:4.

”Zadovoljan sam. Bilo je teško doći do 300 ATP pobjede, bez puno prilika za break. Nije bilo jeftinih poena, jer je Jarko griješio vrlo malo i bilo ga je teško razbiti sa osnovne crte." - rekao je Ljubičić nakon meča.

U četvrtfinalu Miamia čeka ga Argentinac Chela, koji je lako, u dva seta, savladao Amera Delića, senzacionalnog pobjednika nad Davidenkom. Ljubin omjer s Chelom je besprijekoran, 5:0, a do sada je od Argentinca izgubio tek jedan set i to na zemlji 2002. godine.