Hrvatski nogometaši i treneri

Mandžo, šerif Nou Campa: Gol slavio Raulovim znakom barcelonistima da umuknu, Busquetsa raspalio laktom

Screenshot: Youtube

MARIO MANDŽUKIĆ svoj 15. gol ove sezone postigao je u 18. kolu Primere na gostovanju Atletica kod Barcelone. Naravno, ne zabija se svaki dan Barci i to još na njenom terenu, pa je najbolji strijelac aktualnog prvaka Španjolske taj gol odlučio dostojno i proslaviti.

Nakon što je u 57. minuti iz penala savladao Brava za smanjenje vodstva domaćina (koji su na kraju ipak slavili 3:1), neobranjivi udarac proslavio je poznatom provokativnom gestom, stavljanjem kažiprsta na usne, čime je dakako pokazao navijačima domaćih da ušute.

Ljubitelje španjolskog nogometa to je odmah podsjetilo na identičnu proslavu gola na Nou Campu drugog gostujućeg napadača i to ne bilo kojeg, nego jednog od najvećih u njihovoj zemlji svih vremena.

U listopadu 1999., Real je u El Clasicu na Nou Campu pet minuta prije kraja gubio 1:2, ali tada se ukazao Raul i poslao loptu u mrežu, a punom stadionu navijača domaćih, koji su već slavili pobjedu nad najvećim rivalom, pokazao je da se smire.

Mandžukić se nije smirio u drugoj situaciji na sinoćnjem derbiju u kojem je u Barceloni gostovao drugi madridski velikan; na centru je bio u deulu sa Sergiom Busquetsom. Veznjak domaćih nalazio mu se iza leđa, a Mandžukić ga je opalio laktom po licu.

Busquets je naravno poludio na ovakvu grubost, ali Mandžukić je krenuo u protunapad, u čemu su ga smirivali suigrači, ali i Ivan Rakitić.