• Drugo kolo ATP turnira u Rimu
  • Melzer - Čilić 6:2 6:7 6:3
Piše: Hina
srijeda, 14.5.2014. 14:44

NAJBOLJI hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od nastupa na ATP turniru u Rimu porazom od Austrijanca Juergena Melzera u tri seta 6-2, 6-7 (5), 6-3.

U maratonskom dvoboju koji je trajao dva sata i 22 minute Čilić je poražen od 32-godišnjeg ljevorukog veterana Melzera, koji je puno manje griješio od našega igrača. Prvi set je Čilić izgubio uvjerljivo s 2-6, drugi je dobio u "tie-breaku", a odluka je pala u trećem kada je Čilić izgubio svoj servis kod 3-4, a Melzer potom uspješno servirao za meč.

Bio je ovo čak deseti dvoboj Čilića i Melzera, te treća pobjeda Austrijanca nakon što je Marin dobio zadnja tri međusobna sraza.

Danas u Rimu još nastupaju Ivan Dodig i Ivo Karlović.