Liga prvaka

Milan prvi finalist

utorak, 13.5.2003. 22:48

NOGOMETAŠI Milana plasirali su se u finale Lige prvaka, nakon što su u uzvratnom ogledu polufinala odigrali na San Siru pred 79.000 gledatelja 1:1 s Interom.

Kako je prvi dvoboj gradskih suparnika završio bez pogodaka, Milan se plasirao uz finale zbog zgoditka postignutog u gostima. Strijelac za "milaneze" bio je Andrej Ševčenko u 45. minuti, dok je rezultat izjednačio Obafemi Martins u 83. minuti.

U drugom polufinalu sastat će se Juventus i Real Madrid. U prvoj utakmici Real je slavio sa 2:1.

INTER: Francesco Toldo; Javier Zanetti, Fabio Cannavaro, Marco Materazzi, Ivan Cordoba; Sergio Conceicao, Luigi Di Biagio (od 46. Stephane Dalmat), Cristiano Zanetti, Belozoglu Emre; Hernan Crespo (od 71. Mohammed Kallon), Alvaro Recoba (od 46. Obafemi Martins)

MILAN: Christian Abbiati; Alessandro Costacurta, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Kakha Kaladze; Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo (od 89. Cristian Brocchi), Clarence Seedorf; Rui Costa (od 64. Massimo Ambrosini), Andrij Ševčenko, Filippo Inzaghi (od 80. Serginho).

SUDAC: Gilles Veissiere (Francuska)

ŽUTI KARTONI: Di Biagio (39) za Inter, te Inzaghi (37), Gattuso (37), Rui Costa (40), Kaladze (84)