Mlada hrvatska reprezentacija danas protiv Švedske

utorak, 7.9.2004. 13:47

MLADI hrvatski nogometaši večeras će s početkom u 18 sati, pokušati ostvariti i drugu pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo.

Izbornik Slaven Bilić odlučio je da će susret započeti isti sastav koji je pobijedio Mađarsku.

Pobjedu je nad Mađarima u petak Hrvatskoj donio pogodak Eduarda da Silve, a nakon pobjede Slaven Bilić je da izjavio da će s tri boda biti lakše putovati u Švedsku.

"Optimist sam, vjerujem da možemo uspjeti u Švedskoj. Atmosfera u reprezentaciji je odlična, sve je spremno za dobru igru i dobar rezultat", izjavio je Bilić dodajući da optimizam temelji na odličnom prvom poluvremenu protiv Mađara.

"U drugom poluvremenu malo smo pali, ali obećajem da ćete u Švedskoj gledati našu igru kao iz prvog dijela", komentirao je Bilić koji najviše nade polaže u talentiranog Dinamovog veznjaka Antu Tomića.

"Prava smo klapa, stvaramo kult mlade reprezentacije i vjerujem da će sve biti dobro", izjavio je Ante Tomić za Sportske novosti i dodao kako mu je drago što je Bilić rekao da bez njega ne može zamisliti momčad, te se nada kako će to već danas opravdati.

Hrvatska i Švedska igrale su 27. travnja u Velikoj Gorici, Švedska je bila bolja 2:0, ali obje reprezentacije su tada igrale bez igrača rođenih 1981. i 1982. godine koji su se pripremali za EP. Prvi pogodak za goste postigao je Fribrock u 50. minuti, a Dario Bodrušić je u 74. minuti postigao autogol za konačnih 0-2.

Na Europskom prvenstvu Šveđani su osvojili 4. mjesto, izgubivši u polufinalu od SCG na jedanaesterce, te u utakmici za treće mjesto nakon produžetaka izgubili su od Portugala.

Utakmica se igra na stadionu u Trollhaettanu, glavni sudac je velšanin Mark Whitby.

Vjerojatni sastav Švedske: Kellkvist, Stenman, Johansson, Svensson, Granqvist, Dahl, Jonsson, Đurić, Farenrud, Dahlberg, Runstrom

Vjerojatni sastav Hrvatske: Vranjić, Vučko, Vukman, Bodrušić, Tomić, Pelaić, Grgurović, Benko, Modrić, Da Silva, Cesarec