HNL

Mrtva trka Hajduka i Dinama, Zagreb osigurao prvoligaški status

srijeda, 12.5.2004. 18:59

NAKON današnjeg 31. kola još uvijek nije poznato pitanje prvaka. Hajduk je slavio u Gradskom vrtu pogotkom Neretljaka, dok je Dinamo slavio na Kantridi pogotkom Bartolovića. U posljednjem kolu Hajduk na Poljudu dočekuje Varteks, dok je Dinamo domaćin Osijeku.

Osijek - Hajduk 0:1

Danšnjom pobjedom Hajduk je uoči posljednjeg kola zadržao vodstvo na ljestvici i dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Dinama. Iako je igračima Osijeka od strane Dinama bilo obećano 5000 eura ukoliko osvoje bod na današnjoj utakmici, oni u tome nisu uspjeli.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Neretljak u 25. minuti, a u 31. minuti je Pralija promašio kazneni udarac i priliku za povećanje vodstva.

Utakmica je odigrana
na stadionu Gradski vrt pred 8000 gledatelja.

Tijek utakmice

U 2. minuti Ćaćić tuče prema golu Osijeka, ali netko od igrača Osijeka loptu čisti s crte.

U 8. minuti Krpan ubacuje za Turkovića koji glavom puca prema Osijekovim vratima, ali neprecizno.

Nakon ubačaja Marija Carevića u 25. minuti najsnalažljiviji je bio Mato Neretljak koji je pogodio za vodstvo Hajduka 1:0.

U 31. minuti u prilici se našao Robert Špehar, ali Vladimir Balić je spriječio kapetana domaće momčadi.

U istoj minuti Babić ruši Krpana u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Pralijin udarac brani Skender.

U 42. minuti Srđan Andrić ubacuje loptu u šesnaesterac, ali lopta dolazi samo do vratara Osijeka.

U 57. minuti Balatinac iz velike daljine sjajno tuče prema vratima Hajduka, ali rezultat ipak ostaje nepromijenjen.

U 68. minuti nakon ubačaja Nenada Pralije Krpan puca glavom, ali lopta odlazi pored vratiju.

Svega dvije minute kasnije Frane Ćaćić iz slobodnog udarca puca prema vratima Osijeka, ali Skender brani.

Današnju utakmicu sudio je Šime Vukić iz Rijeke.

Rijeka - Dinamo 0:1

Iako se nisu prikazali u najboljem svijetlu igrači Dinama uspijeli su doći do vrlo važne pobjede koja ih ostavlja u utrci za naslov prvaka. Jedini gol na utakmici postigao je Bartolović u 76. minuti.

U 90. minuti zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti Dalibor Poldrugač te on neće moći nastupiti u posljednjem kolu.

Utakmica je odigrana na Kantridi pred 5000 gledatelja.

Na stadionu se trenutno nalazi svega 100-ak Bad Blue Boysa.

U 8. minuti Kristijan Čaval puca prema vratima Dinama, ali lopta odlazi iznad grede.

Oko 20. minute na stadion su počeli pristizati Bad Blue Boysi.

U 22. minuti s ruba šesnaesterca prema vratima Kalinića puca Dalibor Poldrugač, ali lopta odlazi iznad vrata.

U 45. minuti Zahora ulazi u kazneni prostor Rijeke i puca, ali Kalinić bez većih problema brani.

Nikola Jurčević je u poluvremenu u igru umjesto Zahore uveo Niku Kranjčara koji utakmicu nije počeo zbog ozlijede stopala.

U 56. minuti Dumitru Mitu glavom puca prema vratima Kalinića, ali lopta odlazi pored vratnice.

U 76. minuti Dino Drpić glavom prebacuje Rijekinu obranu, a lopta dolazi do Bartolovića koji ju posprema u Rijekinu mrežu za vodstvo Dinama 1:0.

U sudačkoj nadoknadi je zbog prekršaja drugi žuti karton zaradio Dalibor Poldrugač te mora napustiti igru.

Današnju utakmicu sudio je Draženko Kovačić iz Križevaca.

Varteks - Zadar 4:1

Varteks je danas došao do vrijedne pobjede jer je njome osigurao peto mjesto na prvenstvenoj ljestvici, ali ukoliko pobjedi u posljednjem kolu može se probiti i na četvrto mjesto. Golove na današnjoj utakmici postigli su Jolić, Jančevski i Pavličić (2 puta) za Varteks, te Kordić za Zadar.

Utakmica je odigrana na Stadionu Varteksa pred oko 1000 gledatelja.

U 29. minuti nakon asistencije Mujanovića lopta dolazi do Ivana Jolića koji bez većih problema dovodi Varteks u vodstvo od 1:0.

Stanko Mršić je nezadovoljan igrom svoje momčadi, te u 40. minuti radi dvostruku izmjenu.

U 47. minuti Melnjak dolazi u odličnu priliku, ali pogađa Zadrovog vratara Tvrtka Kalu.

U 55. minuti nakon sjajne asistencije Veldina Karića Jančevski povećava vodstvo Varteksa na 2:0.

U 71. minuti nakon asistencije Veldina Karića Milan Pavličić povećava vodstvo na 3:0.

U 80. minuti nakon odličnog ubačaja do lopte dolazi Milan Pavličić i svojim drugim pogotkom povećava vodstvo Varteksa na 4:0.

U posljednjim trenucima susreta Krešimir Kordić postigao je počasni pogodak za Zadar te je smanjio rezultat na 4:1.

Današnju utakmicu sudio je Zlatko Šimčić iz Koprivnice.

Zagreb - Marsonia 3:0

Današnjom pobjedom Zagreb je i matematički osigurao opstanak u ligi. Strijelci u najvišoj ovosezonskoj Zagrebovoj pobjedi bili su Franja i Đalović (2 puta).

Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pred 600 gledatelja.

Zbog kvara autobusa momčad Marsonije stigla je u Kranjčevićevu s velikim zakašnjenjem, te je zbog toga utakmica počela s desetak minuta zakašnjenja.

U 18. minuti Đalović upošljava Tončija Žilića koji  puca prema vratima Marsonije, ali Škorić je spreman.

U 23. minuti Marko Marić puca prema vratima Marsonije, ali lopta odlazi preko Škorićevih vrata.

U 78. minuti nakon ubačaja Tončija Žilića Antonio Franja dolazi do lopte te ju posprema iza Škorićevih leđa za vodstvo Zagreba od 1:0.

U 86. minuti nakon ubačaja sa strane rezultat je na 2:0 povećao Radomir Đalović.

Isti igrač svega dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom povećava rezultat na 3:0.

Današnju utakmicu sudio je Edi Šunjić iz Splita.

Cibalia - Kamen Ingrad 2:1

Nakon današnje pobjede Cibalia je osigurala kvalifikacije za opstanak u prvoj ligi. Iako je nakon prvog poluvremena izgledalo da bi Cibalia mogla upisati još jedan poraz, zahvaljujući odličnim izmjenama vinkovačkog stratega Mladine u drugom poluvremenu došlo je do preokreta. Strijelci na današnjoj utakmici bili su Čižmek za Kamen i Žgela i Šuto za Cibaliju.

Utakmica je odigrana na stadionu HNK Cibalije pred 1000 gledatelja.

U 5. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca Ivanković glavom puca prema vratima Kamen Ingrada, ali Galinović je spreman.

U 30. minuti nakon asistencije Joška Popovića Mario Čižmek pogađa za vodstvo Kamen Ingrada.

U 57. minuti Zoran Ratković s desne strane ubacuje u kazneni prostor, a Žgela glavom loptu šalje u Galinovićevu mrežu za 1:1.

U 89. minuti nakon ubačaja Jozinovića Šuto sa sedam metara glavom trese mrežu Kamena za 2:1.

Današnju utakmicu sudio je Vice Pavić iz Splita.

Slaven Belupo - Inter 2:0

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Koprivnici pred 500-tinjak gledatelja.

U 10. minuti u kaznenom prostoru Bodrušić ruši Vručinu, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Srebrenko Posavec.

U završnici prvoga dijela u prilici se našao igrač Intera Piškor, ali nedostajalo je malo prisebnosti u završnici te je rezultat ostao nepromijenjen.

U 47. minuti Dodik izbija sam pred vratara Intera, ali pogađa vratnicu.

Par trenutaka kasnije u prilici je Vručina, ali niti on ne uspijeva povećati vodstvo domaće momčadi.

U 61. minuti dosuđen je drugi kazneni udarac za Slaven Belupo, a po drugi put je s bijele točke siguran Srebrenko Posavec.

Današnju utakmicu sudio je Mauro Tomišić iz Pazina.

Pripremio: Vedran Prga