Navijači Koelna skandirali: Soldo odlazi!

subota, 20.3.2010. 10:53

Tekst: Totalsport

HRVATSKI trener Zvonimir Soldo proživljava teške trenutke na klupi nogometnog Bundesligaša Kölna. Prema pisanju Bilda, u petak su mu leđa okrenuli i navijači.

U prvoj utakmici 27. kola Köln je kod kuće odigrao samo neodlučeno protiv lokalnog rivala Borussije Mönchengladbach (1:1).

To je već osma utakmica u nizu, uključujući i Kup, u kojoj Soldina momčad ne zna za pobjedu. Posljednji je trijumf ostvarila još 30. siječnja protiv Eintrachta.

Marco Reus je u petak u 56. minuti dvoboja doveo goste u vodstvo, a u 72. minuti su se, navodi Bild, s tribina zaorili neugodni povici navijača: "Soldo odlazi!". Sedam minuta kasnije Maniche je pogodio za 1:1 i tako barem malo primirio bijesne navijače, ali čini se da je Soldo polako počeo gubiti povjerenje pristalica Kölna.

Klub se nalazi na 13. mjestu s utakmicom više, a opasna zona, koja donosi doigravanje za ostanak u prvoj ligi, udaljena je samo pet bodova.

"U teškoj smo situaciji",  priznao je i sam Soldo nakon utakmice.