NBA

NBA: Giriček 11 poena u porazu Utaha

petak, 9.4.2004. 10:28

GIRIČEKOVA Utah Jazz poražena je u gostima kod Dallas Mavericksa (117:94), a hrvatski košarkaš je za 26 minuta imao 11 poena (šut 3:10), te po dva skoka i asistencije.

Sve nade Utaha u pobjedu pale su već u prvoj četvrtini (35:18) kada su Dirk Nowitzki (27) i Antawn Jamison (25) nemilice punili koš gostiju, pa su Mavericksi lako došli do pobjede koja im je važna u borbi za petu poziciju Zapada.

Za Utah bi ovo mogao biti ključni poraz u nastojanju da i 21. sezonu zaredom uđu u doigravanje, budući da sada u borbi za osmo mjesto Zapada zaostaju i za Denverom i za Portlandom.

U Sacramentu se vodila velika borba za prvu poziciju Zapada, a kao pobjedici su izašli Minnesota Timberwolvesi koji su sa 94:86 svladali Kingse. Zasluge za trijumf idu na račun Sama Cassella (29, 11 u zadnjoj četvrtini) i Kevinu Garnettu (24, 17 skokova), a Timberwolvesi (55) sa šestim uspjehom u nizu sada imaju pobjedu više od Kingsa (54) tri utakmice prije kraja regularnog dijela. Chris Webber (21,11), Mike Bibby (19) i ostali Kingsi nisu osigurali ni naslov u Pacifiku jer im opasno prijete Lakersi.

New Jersey Netsi su na krilima odlične igre u zadnjoj četvrtini (33:14) kod kuće dobili Orlando Magic (101:81), kojima je to 12. poraz zaredom. Richard Jefferson je sa 21 poenom bio najučinkovitiji kod Netsa, a devet minuta je igrao i naš Zoran Planinić upisavši 2 poena (šut 1:3), 3 skoka i 2 asista. Juward Howard (21) je bio najbolji kod najslabije momčadi lige (19-60), koja nije dobila utakmicu već punih mjesec dana.