NBA

NBA: Izvrstan Kukoč s 22 koša

četvrtak, 8.4.2004. 12:38

KOŠARKAŠI Milwaukee Bucksa upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu, a jedan od najboljih pojedinaca u pobjedi protiv Washingtona bio je Toni Kukoč.

Bucksi su slavili 116:107, Kukoč je za 31 minutu postigao 22 koša, šut 5-11, trice 0-2, slobodna bacanja 12-12, uz 12 skokova i 7 asistencija. Prvi strijelac Milwaukkea bio je Michael Redd (35), dok je Desmond Mason ubacio 27 koševa.

"Obrana je bila loša, primili smo suviše laganih koševa, no u napadu smo igrali odlično," kazao je trener Milwaukeea, Terry Porter. Međutim, odlično raspoloženje u taboru Bucksa kvare ozljede leđa braniča T.J. Forda koji je po svemu sudeći izgubljen za ostatak sezone, a upitan je i nastavak sezone za Keitha Van Horna. Prvi strijelac gostujuće momčadi bio Larry Hughes sa 19 koševa.

Pobjedom protiv Chicaga (96:82) momčad New Yorka je nakon tri godine dohvatila doigravanje. Ključni igrači u pobjedi Knicksa bili su Dikembe Mutombo koji je prikupio 14 skokova, 4 blokade i 7 koševa, Pennya Hardawaya (21) i Stephon Marbury (20 koševa i 12 asistencija). Najefikasniji igrač Bullsa bio je Eddie Currey sa 17 koševa, ali uz šut 7-21.

Indiana je gostujućom pobjedom protiv Toronta (94:90) pokopala nade Kanađana da će izboriti doigravanje. Glavni krvnik Rapotorsa bio je Jermaine ONeal (22 koša i 11 skokova), dok su Ron Artest i Al Harrington dodali 19 i 17 koševa. Prvi strijelac Toronta bio je Donyell Marshall (26 koševa i 10 skokova).

Rezultati susreta NBA lige:

New York - Chicago 96:82

Toronto - Indiana 90:94

Miami - Boston 104:101

Milwaukee - Washington 116:107 (Toni Kukoč je za Milwaukee igrao 31 minutu i postigao 22 koša, šut 5-11, uz 12 skokova i 7 asistencija)

Memphis - Cleveland 92:74

San Antonio - Seattle 96:75

Phoenix - Denver 96:111

Portland - Golden State 87:81

La Clippers - Houston 79:102