NBA

NBA: Jazz izgubio bez Giričeka, pobjeda Netsa

subota, 6.3.2004. 09:48

NEW JERSEY NETSI zahvaljujući odličnoj obrani uspjeli su na gostovanju svladati Golden State Warriorse sa 78:74.

Dvostruki finalisti NBA lige u posljednje četiri minute nizu dozvolili Warriorsima da postignu niti jedan koš, te su zaostatak 72-74 pretvorili u konačnu pobjedu 78-74. Treću utakmicu zaredom Netsi su igrali bez svog najboljeg igrača Jasona Kidda, te su odgovornost preuzeli Richard Jefferson sa 23 i Kerry Kittles sa 17 pogodaka. Zoran Planinić na parketu je proveo devet minuta i u to vrijeme je sakupio po dva skoka i asistencije bez ijednog šuta. Najbolji u sastavu Warriorsa bili su Jason Richardson sa 22 i Mike Dunleavy sa 20 poena.

Gordan Giriček je zbog rođenja kćerke u Orlandu dobio nekoliko slobodnih dana, a njegov Utah Jazz je bez pomoći našega igrača izgubio na svom parketu od Indiana Pacersa sa 88-96. Ovom pobjedom Pacersi su više od mjesec dana prije kraja osnovnog dijela sezone kao prva momčad osigurali nastup u doigravanju. Dvoboj je do tri i pol minute prije kraja bio izjednačen (86-86), a tada je Ron Artest ubacio četiri uzastopna poena za Pacerse, a Reggie Miller je dodao tricu za novi gostujući uspjeh prve momčadi Istoka. Inače, Pacerse je predvodio Jermaine ONeal sa 30 koševa i 10 skokova, Artest je ubacio 17, a Miller 16. Najbolji u sastavu Jazza bili su Andrej Kirilenko sa 19 i Raja Bell sa 17 pogodaka.

Dvije najbolje obrambene momčadi lige, Minnesota Timberwolvesi i Houston Rocketsi odigrali su za njih neobičnu utakmicu sa mnogo koševa, a bolje su se snašli gosti iz Teksasa pobijedivši sa 112-109. Yao Ming postigao je 27, a Steve Francis 25 koševa za Rocketse, dok su Wolvese, za koje je Troy Hudson četiri sekunde prije kraja promašio tricu za produžetak, predvodili Kevin Garnett sa 32 koša i 18 skokova, te Sam Cassell sa 25 pogodaka i 13 asistencija.

Los Angeles Lakersi su već u prvoj minuti dvoboja protiv Seattle SuperSonicsa ostali bez Kobea Bryanta, ali su svejedno stigli do 99-91 pobjede. Bryant je ozlijedio desno rame, te je još uvijek nepoznato koliko će dugo morati izbivati s terena, ali za Sonicse se "pobrinuo" Shaquille ONeal sa 32 ubačaja, a legenda Sonicsa Gary Payton je svojoj bivšoj momčadi ubacio 16. Najbolji kod gostiju bili su Ronald Murray sa 28 i Ray Allen sa 19 pogodaka.

San Antonio Spursi dopustili su Dallas Mavericksima da se u četvrtoj četvrtini vrate u utakmicu, ali su na kraju ipak stigli do važne 113-100 pobjede. Naime, nakon tri četvrtine rezultat je bio 86-60 za aktualne prvake, no tada je krenuo stampedo Mavsa koji su se približili na 95-90 tri i pol minute prije kraja. No, do potpunog preokreta nije došlo. Tony Parker sa 27 i Hidayet Turkoglu sa 21 košem predvodili su Spurse, dok su najefikasniji u redovima Mavsa bili Dirk Nowitzki sa 21 i Michael Finley sa 19 poena.

Mlada momčad Cleveland Cavaliersa u New Orleansu je ostvarila važnu 88-85 pobjedu protiv domaćih Hornetsa u nastojanju da izbori doigravanje. Ključan potez bila je trica "rookieja" LeBrona Jamesa 1:22 minuta prije kraja kojom je doveo svoju momčad u vodstvo 84-83. James je utakmicu okončao sa 19 koševa, 18 je dodao Carlos Boozer, dok su najbolji Hornetsi bili Baron Davis sa 26 i Jamal Mashburn sa 21 košem i 10 skokova.

U izravnom dvoboju momčadi koje se bore za doigravanje na Istoku New York Knicksi su kao gosti svladali Toronto Raptorse sa 109-103. Stephon Marbury predvodio je Knickse sa 35 ubačaja, a Nazr Mohammed ga je pratio sa 20 poena i 18 skokova. Raptorsima nisu pomogla ni 32 pogotka Vincea Cartera, niti 19 poena i 11 skokova Donyella Marshalla.

Boston Celticsi također se nadaju ulasku u doigravanje, a to su prisnažili i 94-90 pobjedom protiv Washington Wizardsa. Paul Pierce sa 24 koša, 10 skokova i 8 asistencija predvodio je Celticse, dok ej Gilbert Arenas sa 26 ubačaja bio najbolji kod Wizardsa.

Orlando Magic upisao je rijetku ovosezonsku pobjedu svladavši Atlanta Hawkse sa 101-96. Tracy McGrady postigao je 28 koševa za pobjednike, a Jason Terry 21 za poražene.