NBA

NBA: Lakersi i Kingsi lako do pobjeda

ponedjeljak, 1.12.2003. 09:37

U LOS ANGELESU su igrale trenutno dvije najbolje momčadi NBA lige, a Indiana Pacersi su došli u dom Lakersa sa čak 14 pobjeda i samo dva poraza.

To nije nimalo impresioniralo zvijezde Lakersa koje su slavile sa 99:77, a junak je bio Shaquille ONeal sa 23 poena u samo 22 minute igre. Lakersima je to 25. uzastopna pobjeda u Staples Centru, ove sezone kod kuće imaju 10:0, a protiv Indiane je sve bilo brzo gotovo pa Kobe Bryant (12), Derek Fisher (12) i Karl Malone (11,15 skokova) nisu proveli mnogo vremena na terenu. Al Harrington (18) i Jermaine ONeal (14) najbolji kod Indiane, koja već osam utakmica zaredom odlazi poražena iz LA.

Niti druga momčad Zapada, Sacramento Kingsi, nisu imali tešku zadaću sa New Jersey Netsima (105:92) za koje nije igrao Zoran Planinić.Peđa Stojaković (25) i Brad Miller (20) pobrinuli se za ogromnih 32 razlike na poluvremenu, pa je čak 24. uzastopna pobjeda Kingsa nad momčadima sa Istoka bila osigurana. Kao i Lakersi, i Kingsi ove sezone imaju 10:0 kod kuće.

Rodney Rogers (23), Kenyon Martin (18) i Jason Kidd (13, 10 asista) najbolji kod Netsa.