NBA

NBA: Planinić bez koša

utorak, 3.2.2004. 09:43

DERBI utakmica NBA lige, po mnogima vrlo moguće ovogodišnje finale, igrala se u Indianapolisu, gdje su Indiana Pacersi svladali Los Angeles Lakerse 85:72.

Znakovito, prvi igrači obje momčadi su centri i prezivaju se ONeal, a obojica nisu igrali - Jermaine ONeal zbog istegnuća vrata, a čuveni Shaquille je suspendiran zbog "dugog jezika" nakon utakmice u Torontu, gdje je čak stavio svoju ogromnu tenisicu u usta govoreći o vodstvu lige.

Kako bilo, Lakersima je njihov ONeal puno više nedostajao, i zbog činjenice da su otprije bez ozlijeđenih Kobea Bryanta i Karla Malonea, pa je domaćinima put do pobjede bio olakšan. Ron Artest (249 i Al Harrington (16) brzo su iskoristili pomutnju kod Lakersa, koji su u prvom poluvremenu imali svega 21 posto šuta i zaostajali čak 22 poena. Kasnije su Slava Medvedenko (14) i ostali "jezeraši" ipak došli do pristojnog poraza, ali su u trećoj četvrtini ostali i bez braniča Kareema Rusha, koji je iščašio gležanj.

Prvaci San Antonio Spursi su vrlo lagano svladali Utah Jazz (83:65) sa izvanrednim Timom Duncanom (31,11 skokova, 5 blokova), koji se gotovo sam pobrinuo da Utah i 16. utakmicu zaredom ostane bez pobjede protiv Spursa. Jazzeri su zadnju dobili prije točno četiri godine.