NBA

NBA: Pobjeda Utaha u LA-u, 15 koševa Giričeka

utorak, 18.1.2005. 09:53

KOŠARKAŠI Utah Jazza iskoristili su neigranje Kobea Bryanta i pobijedili u Los Angelesu Lakerse 102:94. Ovom pobjedom Utah je prekinuo niz od sedam poraza na gostovanjima, te upisao tek četvrtu pobjedu u posljednjih 18 ogleda.

Glavna priča utakmice bio je Raja Bell. U prve tri četvrtine igrao je tek devet minuta i postigao dva koša, no u posljednjoj dionici je ubacio 14 koševa uz šut 6-9.

"Bell je bio sjajan. Odlično se kretao, stalno je bio slobodan i bio je naš ključni igrač u završnici," kazao je trener "Jazzera", Jerry Sloan. Matt Harpring je dodao 19 koševa, Carlos Boozer 18. Gordan Giriček je za Utah igrao 25 minuta i postigao 15 koševa, šut 6-13, uz 3 skoka. Lakerse su predvodili Caron Butler (26) i bivši član zagrebačke Cibone, Chucky Atkins (18).

Gostujuću pobjedu je upisao i Milwaukee protiv Charlotte Bobcatsa (99:92). Bucksi su tako prekinuli seriju od četiri poraza, dok su Bobcatsi izgubili peti uzastopni susret, te 11. od posljednjih 12. Prvi strijelac Milwaukeea bio je Michael Redd (27), dok je Desmon Mason dodao 16 koševa i 8 skokova.

Toni Kukoč nije imao svoj dan. Za 13 minuta nije se upisao među strijelce, promašio je sva 4 šuta, uz tri skoka i dvije asistencije, ali i tri izgubljene lopte. Najefikasniji igrač jedne od najslabijih momčadi lige bio je Emeka Okafur (15 koševa i 10 skokova).

U derbiju večeri aktualni NBA prvaci, Detroit Pistonsi porazili su vodeću momčad lige, Phoenix Sunse 94:80. Nakon što su sezonu otvorili skorom 31-4, Sunsi su zapali u krizu upisavši četiri uzastopna poraza. No, posljednje dvije utakmice odigrali su bez svoj ponajboljeg igrača Steve Nasha, koji je još uvijek ozlijeđen.

Bez prvog playa, najefikasnija momčad lige ubacila je Pistonsima tek 80 koševa, uvjerljivo najmanje ove sezone. Pistonse je predvodio Tayshaun Prince sa 26 koševa, 7 skokova i 5 asistencija. Richard Hamilton je dodao 16 koševa, a Rasheed Wallace i Antonio McDyess po 13. Ben Wallace je upisao 11 koševa i 15 skokova. Sunse su predvodili Joe Johnson (17) i Amare Stoudemire (16).

San Antonio Spursi su bez većih problema porazili Washington (101:73), pa je trener Gregg Popovich pružio priliku svim igračima (11) izuzev Ginobilia, koji je ozlijeđen. Spursi, koji imaju najbolju obranu lige, upisali su 20. domaću pobjedu ove sezone uz jedan poraz.

Devin Brown je bio najefikasniji sa 24 koša, Tony Parker je ubacio koš manje. Wizardse je predvodio Jarvis Hayes s učinkom karijere (27), dok je prvi strijelac momčadi Gilbert Arenas utakmicu zaključio šutom iz igre 0-12, postigavši tek tri koša s linije slobodnih bacanja.

Pregled rezultata:

NY Knicks - Chicago 86:88
Charlott - Milwaukee 92:99 (Toni Kukoč je za Milwaukee igrao 13 minuta bez koša, uz šut 0-4, uz 3 skok i 2 asistencija)
Atlanta - New Jersey 84:85 (Zoran Planinić nije igrao za Netse zbog ozljede ruke)
Golden State - Denver 107:97
LA Lakers - Utah 94:102 (Gordan Giriček je za Utah igrao 25 minuta i postigao 15 koševa, šut 6-13, uz 3 skoka)