NBA

NBA predsezona: Ukić slab u poraz Milwaukeeja

srijeda, 14.10.2009. 07:49

Tekst: Totalsport

NAKON što su u ponedjeljak navečer pobijedili Houston u gostima, 24 sata kasnije košarkaši Milwaukee Bucksa nisu uspjeli ostvariti i novu pobjedu u NBA predsezoni.

Gostovali su u Chicagu, te su ih Bullsi u neizvjesnoj završnici pobijedili 87:86.

Tricom Jodieja Meeksa su gosti izjednačili na 86:86 pola minute prije kraja, no do kraja utakmice je Chicagu bilo dovoljno jedno realizirano slobodno bacanje Jannera Parga. Milwaukee je, pak, promašio dva napada za moguću pobjedu (šutevi Mbaha a Moutea i Gadzurica).

Nakon više od dvadeset minuta u Houstonu, ovom prilikom je hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić u dresu Milwaukeeja odigrao 15 minuta. Postigao je tri poena uz jedan skoka, pogodivši jedan šut, od dva iz igre, što je bio slučaj i sa linije slobodnih bacanja.

Najbolji igrač utakmice bio je Joakim Noah u dresu Chicaga sa 20 poena i 16 skokova, dok je kod Bucksa prednjačio Hakim Warrick sa 25 poena i šest skokova.

Košarkaši Orlanda nastavljaju i u predsezoni igrati sjajno, pa su u utorak navečer dobili i petu utakmicu od pet odigranih. Doslovno su razvalili New Orleans u gostima 121:86.

Ryan Anderson je ubacio 22 za Magic, Pietrus 19, Carter 18, Lewis 15...

NBA predsezona:

Chicago : Milwaukee 87C86 (Noah 20p, 16s / Warrick 25p, 6s)

New York : Philadelphia 85:93 (Chandler 16p, 8s / Young 26p, 6s)

New Orleans : Orlando 86:121 (West 14p / Anderson 22p)

New Jersey : Boston 88:91 (Lopez 17p, 10s / Rondo 18p, 9s, 13a)

Detroit : Washington 98:101 (Bynum 23p / Arenas 24p)

Brown sucima: Ovo nisu dječje utakmice, ovo je NBA

Zbog nemogućnosti dogovora između NBA lige i Udruženja sudaca iste (NBRA), u aktualnoj predsezoni, kao i tijekom regularnog dijela sezone, utakmice NBA lige će suditi 62 zamjenska djelitelja pravde.

Ono što je prvo registrirano kod sudaca koji nemaju prava iskustva rada na tako visokoj razini, je ogroman broj dosuđenih osobnih pogrešaka, pa je tako NBA predsezona započela utakmicom Utaha i Denvera na kojoj je svirano čak 69 osobnih pogrešaka, pa su tako obje momčadi kombinirao izvele 88 slobodnih bacanja.

Larry Brown, trener Charlotte Bobcatsa i jedna od najvećih trenerskih legendi lige, veliki je protivnik aktualnih djelitelja pravde.

- Vjerojatno svi znamo kako izgledaju dječje utakmice. Uvijek postoji faul, djeca ga stalno zovu, ali NBA liga nisu dječje utakmice i besmisleno je gledati i sudjelovati na utakmicama gdje ima šezdeset, sedamdeset ili osamdeset prekršaja - rekao je 70-godišnji Brown.

Dosadašnji prosjek prekršaja u ogledima predsezone je 57.5, što je osam prekršaja više od prosjeka prošlogodišnjih ogleda predsezone. Isto tako, prošle su se sezone u regularnom kalendaru NBA lige po utakmici dosuđene 42 osobne pogreške.