NBA

NBA: Toronto - Lakers 83:84

ponedjeljak, 2.2.2004. 10:13

NAJBOGATIJA i nacjenjenija momčad NBA lige Los Angeles Lakersi polako izlaze iz krize nakon što su u Torontu pobijedili Raptorse 84:83.

Još uvijek neoporavljen od ozljede zbog koje je propustio čak 12 utakmica u nizu Shaquille ONeal je sinoć odigrao najbolju utakmicu sezone sa 36 poena, no i njegov učinak bi bio uzaludan da veteran Gary Payton nije u zadnjem napadu Toronta spriječio Vincea Cartera da Kanađanima osigura pobjedu. I bez ozlijeđenih Kobea Bryanta i Karla Malonea, Lakersi su vodili sa 16 razlike na poluvremenu, ali su Carter (27,10 skokova) i Donyell Marshall (18, 13 skokova) sve stigli u nastavku i sveje odlučivala jedna lopta.

Ova utakmica u Torontu bila je početak najveće gostujuće turneje u povijesti Lakersa jer će u samo 11 dana odigrati čak sedam utakmica izvan Los Angelesa.

Minnesota Timberwolvesi uživaju u najboljoj sezoni u povijesti jer su s uspjehom kod kuće protiv Philadelphia Sixersa 106:101 na čelu Midwesta i drugom mjestu Zapada. Protiv Sixersa nije bilo lako, štoviše, gosti su vodili sa 18 razlike u prvom poluvremenu, da bi izvanredni Kevin Garnett (32,13 skokova, 9 asista) uz pomoć Sama Cassella (29) i Latrella Sprewella (21), radio čuda u drugom dijelu. Allen Iverson (28) i Glenn Robinson (27) mogu žaliti za propuštenom prilikom jer je Philadelphia u velikoj krizi sa 9 poraza u zadnjih 12 utakmica i sada su izvan doigravanja.

Cleveland Cavaliersi su slavili (104:100) u gostima kod Washington Wizardsa, a najbolju utakmicu karijere odigrao je rookie-senzacija LeBron James. On je dao ukupno 38 poena, ali i čak 19 u trećoj četvrtini u kojoj su Cavaliersi napravili razliku, a momčad iz Clevelanda došla do 18. pobjede - više negoli su imali u cijeloj prošloj sezoni. Dobra vijest za Washington je povratak Jerrya Stackhouse (13) koji je odigrao prvu utakmicu sezone nakon operacije koljena u listopadu.