NBA

Netsi poveli s 1:0

ponedjeljak, 19.5.2003. 09:51

U PRVOM susretu finala Istočne konferencije NBA lige New Jersey Netsi su u gostima svladali Detroit Pistonse 76:74. U seriji na četiri pobjede Netsi vode 1:0, a sljedeća utakmica igra se za dva dana također u Detroitu.

Aktualni prvaci Istoka Netsi došli su u dvoranu na Auburn Hillsu sa strepnjom jer su u toj dvorani u zadnjih 28 utakmica ostali neporaženi samo triput. Presudio je najbolji igrač Netsa Jason Kidd (15, 9 skokova, 7 asista) koji je postigao pobjednički koš 1.4 sekunde prije kraja utakmice sa vrlo malo koševa.

Pistonsi su još umorni od naporne serije protiv Philadelphie, okončane prije dvije večeri, no ipak su u zadnjoj četvrtini vodili sa osam razlike. To ipak nisu sačuvali zbog iznimno lošeg šuta u završnici, štoviše Netsi su pet minuta prije kraja poveli sa 72:65.

Pistonsi su učinili zadnji napor i košem Chaunceya Billupsa izjednačili na 74:74 na 22 sekunde do kraja, da bi potom Kidd dako odlučni koš - jedini za Netse u zadnje tri minute susreta.

"Ja sam jedan od onih koji uvijek žele loptu u zadnjim sekundama, kada pada odluka. Dali su mi dovoljno prostora da šutnem", kazao je Kidd, koji je sinoć imao potporu u Kenyonu Martinu (16) i Richardu Jeffersonu (11).

Richard Hamilton je sa 24 poena predvodio Pistonse, Turčin Mehmet Okur je dodao 12, a Billups je završio sa 11 poena.