Međunarodni nogomet

Nijemci jednim golom osvojili Englesku, Gibraltar odigrao prvu službenu utakmicu

Piše: Hina
srijeda, 20.11.2013. 09:05

U VEČERI koju su obilježile dodatne kvalifikacije za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu, odigrano je i niz prijateljski susreta.

Najzvučniji dvoboj je odigran u Londonu gdje je Njemačka pobijedila Englesku 1:0. Pogodak odluke postigao je Mertesacker u 39. minuti. Englezima je to četvrti uzastopni poraz na Wembleyu što im se nije dogodilo 36 godina. Bila je to ujedno i peta pobjeda 'elfa' na Wembleyu u zadnjih šest susreta.

Nizozemska i Kolumbija su u Amsterdamu odigrali bez pogodaka, nakon što su Nizozemci od 36. minute igrali bez isključenog Lensa.

Japan je pobijedio Belgiju 3:2. Strijelci za Japan su bili Kakitani (37), Honda (54) i Okazaki (63), a za Belgiju Mirallas (15) i Alderweireld (80).

Rusija je u Dubaiju pobijedila Južnu Koreju 2:1. Koreja je povela golom Kim Shin-wooka u 6. minuti nakon pogreške veznjaka Dmitrij Tarasova. Svega šest minuta kasnije 'zbornaja' je izjednačila golom Fjodora Smolova, a pobjedu Rusiju donio je Tarasov u 59. minuti iskupivši se pogrešku kod prvog gola.

Povijesnu utakmicu odigrao je Gibraltar prvi put nakon primanja u punopravno članstvo Fife. Sa  Slovačkom je remizirao 0:0

REZULTATI:

Engleska - Njemačka 0:1 (Mertesacker 39)

Belgija - Japan 2:3 (Mirallas 15, Alderweireld 80 / Kakitani 37, Honda 54, Okazaki 63)

Rusija - Južna Koreja 2:1 (Smolov 12, Tarasov 59 / Shin-Wook 6)

Slovenija - Kanada 1:0 (Birsa 53)

Norveška - Škotska 0:1 (61)

Turska - Bjelorusija 2:1 (Bulut 4, Yilmaz 89 / Rodionov 10)

Slovačka - Gibraltar 0:0

Nizozemska - Kolumbija 0:0

Južna Afrika - Španjolska 1:0 (Parker 57)

Austrija - SAD 1:0 (Jnako 33)